5/5 - (1 امتیاز)

خوداظهاری ماینر ها


معاون وزیر صمت از آغاز رسمی فرایند خوداظهاری ماینر ها ( دستگاه‌های استخراج رمزارز ) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وکلای بازرگان به نقل از اقتصادآنلاین، سعید زرندی در جلسه کارگروه سرمایه گذاری گفت:

در اجرای تصویب‌نامه مورخ هیأت وزیران در خصوص لزوم تعیین تکلیف وضعیت دستگاه‌های (ماینرهای) موجود در کشور، از تاریخ ۹۹/۱۰/۵ به کلیه دارندگان دستگاه‌های مذکور به مدت یک‌ماه فرصت داده شده تا نسبت به ثبت مشخصات هویتی، تعداد، نوع و مدل دستگاه‌های ماینر خود و نیز پرداخت حقوق و عوارض دولتی از طریق لینک خوداظهاری ماینر ها ( دستگاه‌های استخراج رمزارز ) مندرج در سامانه بهین‌یاب اقدام کنند.

پس از پرداخت حقوق و عوارض دولتی، گواهی با شماره شناسه معین و یکتا که شامل مشخصات فنی و مدل دستگاه‌ها است در سامانه ایجاد و توسط متقاضی قابل دریافت است.

و دستگاه‌های نظارتی، قضائی و سایر ذینفعان، امکان صحه‌گذاری اطلاعات گواهی را با درج شناسه یکتای گواهی از طریق زبانه استعلام گواهی در صفحه اصلی سامانه بهین‌یاب خواهند داشت.

تاکنون ۱۱۵۶ متقاضی درخواست خوداظهاری ماینر ها را در سامانه ثبت کرده‌اند و ۲۴۰ متقاضی نیز موفق به پرداخت حقوق و عوارض دولتی شده‌اند.

و با توجه به محدودیت‌های زمانی، پیش‌بینی می‌شود این تعداد به‌سرعت افزایش یابد.


روش های تعیین تکلیف ماینر ها


بنا بر این گزارش، با توجه به ممنوعیت به‌کارگیری و نگهداری دستگاه‌های ماینر در مراکز فاقد مجوز، دارندگان این دستگاه‌ها می‌توانند حداکثر

تا تاریخ ۹۹/۱۲/۵ نسبت به تعیین تکلیف دستگاه‌های خود به یکی از روش‌های زیر اقدام نمایند:


روش اول


دریافت جواز تأسیس برای فعالیت استخراج رمزارز در سامانه بهین‌یاب و استفاده از دستگاه‌ها در محل‌های مجاز پس از اخذ پروانه بهره‌برداری در داخل کشور و یا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

برای چگونگی دریافت مجوز ماینینگ به مقاله « راهنمای دریافت مجوز ماینینگ » مراجعه نمایید.


روش دوم


امکان واگذاری دستگاه‌ها به افراد دارای مجوز در سامانه و بارگذاری مستندات مربوط در سامانه


روش سوم


صادرات دستگاه‌ها به خارج از کشور و بارگذاری اسناد و مستندات مربوط در سامانه