آموزش ثبت نام کد اقتصادی در سال 99


در این مقاله سعی داریم تا با آموزش ثبت نام کد اقتصادی در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور به شما کمک کنیم تا کد اقتصادی خود را دریافت کنید. همچنین مراحل را می توانید در قالب ویدئوی منتشر شده در انتهای صفحه مشاهده نمایید.

در مقاله « کد اقتصادی » به تفصیل به تعریف و مدارک لازم برای دریافت آن صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن رجوع کنید.

در صورتی که در انجام هر یک از مراحل به مشکل برخوردید می توانید با شماره های تماس 45518-021 و 09120253390  با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما در موسسه با روی باز پاسخگوی پرسشهای شما هستند.

پس از ثبت شرکت تا دو ماه فرصت دارید تا شناسه اقتصادی دریافت کنید. در اولین مرحله باید به سایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام دریافت کد اقتصادی را در سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی انجام دهید.

در فرآیند ثبت نام باید ابتدا پیش ثبت نام انجام داد و شناسه اقتصادی دریافت نمایید. پس از ارسال نام کاربری و رمز عبور می توان مراحل ثبت نام و ویرایش اطلاعات را انجام داد.


مراحل ثبت نام اقتصادی


ثبت نام کد اقتصادی را می توان از طریق سایت سازمان امور مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir به صورت اینترنتی انجام داد. در ادامه می توانید مراحل ثبت نام کد اقتصادی را با جزییات کامل ملاحظه نمایید.


۱پیش ثبت نام کد اقتصادی


برای دریافت شماره اقتصادی باید ابتدا مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی را انجام داد. این مرحله شامل وارد نمودن اطلاعات اولیه از متقاضیان دریافت شناسه اقتصادی است.

سپس باید شماره تلفن همراه تایید شده و تاییدیه پستی مرتبط با کد پستی محل فعالیت در سیستم بارگزاری شود . بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی و فشردن کلید تایید نهایی وارد مرحله بعدی خواهید شد .

پس از اتمام این مرحله به مدت یک هفته فرصت دارید تا اطلاعات خود را تایید نمایید. لازم به ذکر است که در صورت عدم تایید اطلاعات در بازه زمانی یادشده پرونده شما به صورت خودکار از سیستم حذف می گردد.

نکته : چنانچه نقصی در پرونده و مدارک شما وجود داشته باشد همچنان باید اظهارنامه خود را ارائه نمایید. توجه داشته باشید که عدم نقص در مدارک مانع از ارائه به موقع اظهارنامه نخواهد بود.


۲صحت سنجی اطلاعات


در این مرحله اطلاعات شما با استعلام گرفتن از منابع مختلف سازمانی بررسی شده و در صورت وجود مغایرت و تناقض، موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می گردد.

دریافت این پیامک نشاندهنده این است که شما باید دوباره وارد مرحله پیش ثبت نام شده و مرحله 1 را تکرار کنید.


۳- تولید و ارسال اطلاعات کاربری


پس از انجام صحت سنجی اطلاعات و تایید کامل اطلاعات شما، نام کاربری و کلمه عبور اختصاصی شما ایجاد می شود و از طریق پیامک برایتان ارسال خواهد شد.

واضح است این اطلاعات محرمانه بوده و مسئولیت هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده شما خواهد بود.


۴- ثبت نام الکترونیک


پس از دریافت اطلاعات کاربری بایستی وارد سامانه ثبت نام شوید. پس از ورود باید در فرم های موجود در سامانه، اطلاعات تکمیلی بنگاه اقتصادی خود را تکمیل نمایید.

همچنین در این مرحله قادرید اطلاعات پایه که در مرحله پیش ثبت نام وارد سامانه کرده اید را ویرایش کنید. در پایان پس از تکمیل تمام اطلاعات بر روی دکمه ” تایید نهایی ” کلیک نمایید.


۵- اعتبارسنجی ستادی و میدانی اطلاعات و رسیدن به مرحله نهایی ۴۵


در این مرحله کلیه اطلاعات متقاضی در مرحله ثبت نام کد اقتصادی در واحدهای ستادی و واحدهای میدانی و همچنین پرونده فیزیکی مالیاتی شما در حوزه بررسی شده و در صورت وجود مغایرت پیامکی برای اصلاح آنها ارسال خواهد شد.

در نهایت اگر اطلاعات شما مورد تایید سازمان امور مالیاتی قرار گیرد ، به مرحله نهایی ۴۵ خواهید رسید. به این ترتیب می توانید با داشتن شناسه اقتصادی ، اظهارنامه و سایر خدمات سازمان را به صورت الکترونیکی انجام دهید.

توجه !!!!      اخذ گواهی مالیات ارزش افزوده حذف شد؛ زمان دریافت کد اقتصادی ۵۵ روز کاهش یافت!

در حال حاضر ، به منظور سهولت در شروع کسب‌ و کار، گواهی مالیات ارزش افزوده حذف و زمان دریافت کد اقتصادی ۵۵ روز کاهش یافت!

✔ با تاکید وزیر اقتصاد مشکل دریافت کد اقتصادی برای فعالان کسب‌ و کار و بازار حل شد. بر این اساس شناسه ملی ثبت شرکت ها به عنوان کد اقتصادی مالیات تلقی می شود.

✔ همچنین برای اشخاص حقیقی کد ملی با اضافه کردن چند رقم توسط سازمان امور مالیاتی به عنوان کد اقتصادی قلمداد خواهد شد.

✔ پیش از این ۴۵ مرحله ثبت نام مالیاتی وجود داشت، ۴۴ مرحله آن طی نیم ساعت انجام میشد و مرحله ۴۵ که مربوط به احراز و دریافت کد اقتصادی بود، زمان زیادی می گرفت و شروع کسب‌ و کار را طولانی می کرد. به همین علت این مرحله حذف شد.

✔همچنین گواهی ثبت نام مالیات ارزش افزوده نیز حذف شد. فعالان اقتصادی دیگر نیازی نیست این گواهی را اخذ کنند. هنگام ثبت نام مالیاتی تیک مشمول مالیات ارزش افزوده را خواهند زد و کار این بخش نیز تمام است.

✔در شاخص شروع کسب و کار که ۷۲.۵ روز طول می کشید، با این دو اقدام ۵۵ روز حذف شد. در شاخص در شروع کسب‌ و کار برترین رتبه یعنی ۱۷۸ را داشتیم که با این اقدامات و بر اساس شبیه سازی بانک جهانی رتبه کشور با ۴۸ پله صعود به جایگاه ۱۳۰ ارتقا پیدا می کند. همچنین رتبه‌ کل شاخص نیز ۱۲ پله ارتقا خواهد یافت و از رتبه ۱۲۷ به ۱۱۵ بهبود می یابد.

اگر تصمیم خود را برای دریافت کد اقتصادی گرفته اید بایستی به شما این مژده را دهیم که می توانید خودتان به تنهایی در سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی کار ثبت خود را انجام دهید. فقط کافیست مراحل دریافت کد اقتصادی که به صورت فایل ویدئویی قرار داده ایم مشاهده کنید.

ویدئو به تنهایی گویای تمام اطلاعات و جزییات لازم است اما اگر در مرحله ای به مشکل برخوردید و با دیدن فایل تصویری مراحل دریافت کد اقتصادی نتوانستید کد اقتصادی خود را به اتمام برسانید کافیست گوشی خود را برداشته و با گرفتن شماره های تماس 45518-021 و 09120253390 با مشاوران ما تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما در موسسه با روی باز پذیرای سوالات شما هستند.


پاسخ به سوالات متداول شما


برای ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی سازمان امور مالیاتی از کجا شروع کنم؟

فرآیند ثبت نام الکترونیکی، شامل دو مرحله پیش ثبت نام و ثبت نام می باشد. برای شروع، ابتدا باید وارد سامانه پیش ثبت نام شده و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

پس از تکمیل و تایید اطلاعات توسط شما و دریافت کد ده رقمی رهیگیری، سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاعات ثبتی شما را راستی آزمایی می نماید.

برای مودیانی که همه اطلاعاتشان از سمت سازمان تایید گردد، جهت انجام مرحله دوم ثبت نام، نام کاربری و کلمه عبور صادر گردیده و از طریق پیامکی به شماره همراه تایید شده آنها ارسال می گردد.

در نهایت پس از ورود به سامانه ثبت نام و تکمیل اطلاعات درخواستی و تایید آنها از سمت سازمان شما به وضعیت نهایی ۴۵ رسیده و می توانید از خدمات الکترونیک سازمان استفاده نمایید.

چگونه می توانم وارد سامانه پیش ثبت نام و ثبت نام الکترونیکی شوم؟

ابتدا وارد سامانه ی عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی به آدرس tax.gov.ir شوید. در قسمت سامانه های عملیات الکترونیکی مالیاتی، روی سامانه ثبت نام الکترونیک کلیک نمایید.

در ادامه پس از مطالعه محتوی صفحه مشاهده شده، روی گزینه ورود به ثبت نام کلیک نموده سپس شماره/شناسه ملی شما خواسته خواهد شد.

پس از ورود شماره/شناسه ملی تمامی پرونده های الکترونیک شما، پرونده هایی که شما بخشی از شرکاء آن می باشید، لیست پرونده های ناقص و کلید پیش ثبت نام جدید و حدف ثبت نام اشتباه نمایش داده خواهد شد.

 

اطلاعات کاربری ثبت نام الکترونیک خود را دریافت نموده ام، برای ادامه فرآیند ثبت نام چه اقدامی باید انجام دهم؟

پس از دریافت نام کاربری و کلمه ی عبور، باید با استفاده از آن وارد سامانه ی ثبت نام الکترونیکی شده و اطلاعات خود را در این سامانه تکمیل و تایید نمایید.

آیا این امکان وجود دارد که اطلاعات نام کاربری و کلمه عبور را حضورا در حوزه مالیاتی تحویل بگیرم؟

چنانچه شماره موبایل خود را در سامانه ثبت نام الکترونیکی تایید کرده باشید می توانید از طریق ابزار فراموشی نام کاربری و کلمه عبور آن را دریافت نمایید. به این منظور در صفحه ثبت نام روی گزینه فراموشی نام کاربری یا رمز عبور کلیک نمایید.

پس از تکمیل و تایید اطلاعات توسط شما و دریافت کد ده رقمی رهیگیری، سازمان امور مالیاتی کشور، اطلاعات ثبتی شما را راستی آزمایی می نماید.

برای مودیانی که همه اطلاعاتشان از سمت سازمان تایید گردد، جهت انجام مرحله دوم ثبت نام، نام کاربری و کلمه عبور صادر گردیده و از طریق پیامکی به شماره همراه تایید شده آنها ارسال می گردد.

پس از تکمیل اطلاعات اولیه نام کاربری به شماره همراه ثبت شده در سامانه پیامک خواهد شد.

مودیانی که شماره موبایل آنها در سامانه ثبت نام الکترونیکی تایید شده نیست می بایست به منظور تایید/تغییر شماره همراه خود به حوزه مالیاتی مراجعه نمایند.

در نهایت پس از ورود به سامانه ثبت نام و تکمیل اطلاعات درخواستی و تایید آنها از سمت سازمان شما به وضعیت نهایی ۴۵ رسیده و می توانید از خدمات الکترونیک سازمان استفاده نمایید.

اطلاعاتی هویتی را از روی کارت ملی و به درستی ثبت نموده ام، اما باز هم مغایرت در اطلاعاتم ثبت شده است، چه اقدامی باید انجام دهم؟

چنانچه اطلاعات هویتی را دقیقا مطابق با کارت ملی وارد نموده اید و باز هم در اعتبارسنجی، در اطلاعات هویتی شما مغایرت ثبت شده است.

جهت کسب اطمینان از یکی بودن اطلاعات ثبت شده روی کارت ملی و اطلاعات ثبت شده در بانک ثبت احوال، به سازمان ثبت احوال مراجعه فرمایید.

در صورت یکی نبودن این اطلاعات، نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سازمان ثبت احوال اقدام نمایید و پس از آن مجددا اطلاعات خود را در سامانه به روز نمایید.

برای یک واحد کسبی، اشتباها بیش از یک ثبت نام انجام داده ام و به ازای هر یک از ثبت نام های اضافی، برایم پیامک هایی از سمت سازمان ارسال می شود، چه اقدامی انجام دهم؟

هر ثبت نام یک پرونده الکترونیک برای شما محسوب می شود. لذا چنانچه به صورت اشتباهی پیش ثبت نامی انجام داده اید تا قبل از تایید نهایی می توانید پرونده(های) مذکور را از سیستم حذف نمایید.

به منظور حذف ثبت نام اضافه می توانید از گزینه حذف ثبت نام استفاده نمایید. این گزینه در منوی سامانه پیش ثبت نام قابل رویت می باشد.

همچنین چنانچه صاحبان مشاغل بر اساس مجوز صادره از طرف مراجع ذی­صلاح، بیش از یک محل فعالیت برای همان مجوز داشته باشند، برای تمامی این محل­ها فقط یک ثبت نام باید صورت گیرد.

و بنا بر اعلام مودی یکی از این محل­ها، بعنوان محل اصلی فعالیت مشخص و سایر محل­ها به عنوان شعبه منظور خواهد شد. بر این اساس این مودیان می توانند از ابزار حذف ویژه که لینک آن در صفحه ورودی سامانه ثبت نام قرار داده شده است استفاده نمایند.

 

آیا شرکاء به صورت جداگانه باید ثبت نام انجام دهند؟

در مشارکت های مدنی اعم از قهری یا اختیاری، تکمیل فرم پیش ثبت نام توسـط یکی از شرکاء کفایت نموده و ضرورتی به ثبت نام تمام شرکاء به صورت مجزا نمی باشد. بدیهی است اطلاعات سایر شرکاء در فرآیند ثبت نام اخذ خواهد شد.

 

آیا امکان تغییر دادن مودی اصلی در ثبت نام اشخاص حقیقی وجود دارد؟

خیر

برای تغییر آدرس اقامتگاه قانونی در ثبت نام، چه اقدامی باید انجام دهم؟

با توجه به اینکه صاحبان مشاغل مکلف به ثبت نام، می بایست برای هر واحد شغلی یا برای هر محل، جداگانه در نظام مالیاتی ثبت­ نام نمایند.

لذا تغییر در کدپستی و آدرس در پرونده الکترونیک جایز نبوده و لازم است مودی یک ثبت نام جدید با اطلاعات نشانی صحیح انجام دهد.

مودیان حقوقی امکان تغییر ادرس پستی و تغییر اعضا را دارند.

در زمان ورود به سامانه ی ثبت نام الکترونیکی، با نام کاربری و کلمه عبور خود امکان ورود به سامانه را ندارم، مشکل چیست؟

قبل از هر چیز در زمان ورود اطلاعات خود در سامانه ی ثبت نام، در ورود صحیح کلمه عبور خود دقت فرمایید. کلمه عبور به حروف کوچک و بزرگ حساس است و در صورت رعایت نکردن حروف کوچک و بزرگ امکان ورود به سامانه را نخواهید داشت.

توصیه می شود اطلاعات مربوط به کلمه عبور خود را روی یک فایل متنی، مانند notepad یا Microsoft Word و با در نظر گرفتن حروف کوچک و بزرگ تایپ نموده و سپس کلمه عبور را از روی این فایل، copy نموده و در صفحه ی ورود به سامانه ی ثبت نام، در قسمت رمز عبور paste نمایید.

همچنین دقت نمایید که کلمه امنیتی را با دقت وارد نمایید. این کلمه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.

چنانچه باز هم نتوانستید وارد سیستم شوید می توانید از ابزار فراموشی کلمه عبور که در صفحه ورود به سامانه ثبت نام برای این منظور در نظر گرفته شده است استفاده نمایید.

آیا در صورت غیر فعال نمودن پیامک های تبلیغاتی، پیامک های مربوط به اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی دریافت می شود؟

بله. چنانچه شما درخواست عدم دریافت پیامکهای تبلیغاتی را به اپراتور سیم کارت خود داده باشید باز هم پیامک های سازمان امور مالیاتی را دریافت خواهید نمود.

البته چنانچه شما روی گوشی هوشمند خود شماره سازمان را در لیست سیاه قرار داده باشید امکان دریافت پیامکها را نخواهید داشت. در این حالت پیامک به گوشی شما رسیده ولی نمایش داده نخواهد شد.

واحدهای درون یک شرکت، که می خواهند نام کاربری و کلمه عبور مجزا دریافت کنند، چه اقدامی باید انجام دهند؟

واحدهای درون یک شرکت، برای دریافت نام کاربری و کلمه ی عبور مجزا، باید از ممیز مالیاتی خود تاییدیه ای دریافت نمایند و درخواست خود را در سربرگ شرکت، همراه با مهر شرکت و امضای مدیر عامل به مرکز فناوری اطلاعات سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نمایند.

چگونه می توانم برای شعبه خود نام کاربری و کلمه ی عبور مجزا دریافت کنم؟

برای دریافت نام کاربری و کلمه ی عبور برای شعب، ابتدا باید وارد سامانه ی ثبت نام الکترونیکی شده و در قسمت شعب، اطلاعات شعب خود را وارد نمایید.

اطلاعات ثبتی شما، توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعتبارسنجی خواهد شد.

برای شعبی که اطلاعاتشان توسط سازمان امور مالیاتی کشور تایید گردد، نام کاربری و کلمه ی عبور صادر خواهد شد.

برای دریافت نام کاربری و کلمه عبور شعب، دوباره وارد سامانه ثبت نام الکترونیکی شوید. در قسمت شعب، در جدول نمایش داده شده، در سطر مورد نظر، روی آیکون نمایش اطلاعات کامل، کلیک نمایید.

در صفحه ی باز شده، نام کاربری و کلمه عبور شعبه به شما نمایش داده می شود.

چطور بررسی نمایم که تاکنون چند ثبت نام مجزا برای کد ملی و یا شناسه ملی من ثبت شده است؟

برای بررسی این موضوع پس از ورود با شناسه/شماره ملی در سامانه ثبت نام الکترونیک شناسه/شماره ملی شما در کل بانک اطلاعاتی جستجو شده و چنانچه شما به عنوان مودی اصلی و یا شریک و یا عضوی از شرکت ثبت شده باشید به شما اطلاع خواهد داد.

لازم به ذکر است اگر به هر دلیل کد ملی شما برای ثبت نامی غیر مجاز درج شده است می بایست با مدارک هویتی به اداره مالیاتی مراجعه نمایید.

 

چرا هنوز برای من کد اقتصادی جدید صادر نشده است؟

هنوز برای هیچ مودی کد اقتصادی جدید صادر نشده است. در حال حاضر مودیان باید اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام الکترونیک تکمیل نموده و به مرحله ۴۵ برسند. در این مرحله می توانند از خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی برخوردار شوند.

لذا تا اطلاعات ثانوی هیچ کد اقتصادی جدیدی صادر نشده و در صورت صدور این موضوع به صورت پیامک برای مودی مورد نظر پیامک می شود. تا زمان صدور کد اقتصادی برای مودیان می توان از شناسه ملی و یا شماره ملی به عنوان کد اقتصادی بهره برد.

مودیان حقیقی که دارای چند ثبت نام انفرادی در یک مکان می باشند، به منظور یکی نمودن ثبت نام های خود چه اقدامی می بایست انجام دهند؟

مودیان حقیقی که دارای چند ثبت نام انفرادی در یک مکان می باشند باید به اداره مالیاتی مراجعه نموده و ثبت نام های اضافی خود را حذف نمایند در غیر این صورت امکان ارسال اظهارنامه و حتی ویرایش ثبت نام های خود را نخواهند داشت.

 

چه روشی برای شکایت و رسیدکی به موارد مالیاتی وجود دارد؟

چنانچه به هر دلیل لازم است تا مورد خاص (بغیر از موارد فنی موجود در سامانه ها) را به سازمان اطلاعات دهید می توانید از سامانه رسیدگی به شکایات و ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور استفاده نمایید. در خصوص موارد فنی در هر نرم افزار به صورت مجزا امکان ارسال پیشنهاد و انتقاد در نظر گرفته شده است.

سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور که در اجرای ماده ۲۵ قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد فعال گردیده، فرآیندی است که به موجب آن شما می توانید شکایات خود را ثبت نموده و دادستانی انتظامی مالیاتی و سایر دفاتر ذیربط مسئولیت رسیدگی به این شکایات را به عهده دارند.

سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور که در اجرای ماده ۲۵ قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد فعال گردیده، فرآیندی است که به موجب آن شما می توانید شکایات خود را ثبت نموده و دادستانی انتظامی مالیاتی و سایر دفاتر ذیربط مسئولیت رسیدگی به این شکایات را به عهده دارند.

 

ثبت نام های حقیقی انفرادی و مشارکت چه تفاوتی دارند و چطور قابل تبدیل می باشند؟

چنانچه شما هیچ شریکی نداشته باشید ثبت نام شما انفرادی خواهد بود و اگر حداقل یک شریک با درصد بیشتر از صفر داشته باشید ثبت نام شما مشارکت می باشد.

امکان تغییر یک ثبت نام از مشارکت به انفرادی و برعکس امکان پذیر نمی باشد.

تذکر: بیش از یک ثبت نام انفرادی در یک مکان امکان پذیر نیست. لذا در این شرایط همه ثبت نام های اضافی باید حذف شده و تنها یک ثبت نام باقی بماند.

 

کدرهگیری ثبت نام چیست و از کجا باید دریافت کنم؟

کد رهگیری ثبت نام (و پیش ثبت نام) یک شماره عددی ده رقمی می باشد که در مرحله پیش ثبت نام و پس از اولین تایید اطلاعات به شما ارائه خواهد شد. این کد تا انتهای فرایند ثبت نام ثابت بوده و تغییر نمی نماید.

لازم است این کد را در جای امنی نگهداری نمایید. ورود به پیش ثبت نام و هم چنین ورودی برخی از سامانه های مالیاتی کد رهگیری شما خواهد بود.

مودیانی که بنگاه اقتصادی دارند که هیچ فعالیتی در آن نداشته اند، می بایست فعالیت های خود را چگونه ثبت نمایند؟

این مودیان می بایست ثبت نام الکترونیکی برای مغازه مورد نظر انجام داده سپس با مراجعه به حوزه مالیاتی ثبت نام خود را غیر فعال نمایند. در این صورت ثبت فعالیت ها برای آنها اجباری نخواهد بود.

ثبت فعالیت ها برای مودیان غیر فعال اجباری نمی باشد.

در نسخه جدید ثبت نام اشخاص حقوقی امکان ویرایش اطلاعات هویتی اعضا وجود دارد؟

در ثبت نام اشخاص حقوقی در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات هویتی اعضاء، می بایست ابتدا آن ها را حذف نموده و سپس عضو جدید ثبت شود.

در نسخه جدید ثبت نام اشخاص حقیقی آیا امکان تغییر شرکا، درصد سهام و مودی اصلی پس از ثبت نام وجود دارد؟

پس از تایید نهایی اطلاعات پیش ثبت نام در پرونده های مشارکتی و انفرادی امکان تغییر آن در آینده وجود نخواهد داشت و هر تغییر در افراد (کم و یا زیاد شدن شرکاء) و همچنین تغییر در درصد مشارکت و یا مودی اصلی نیازمند به یک ثبت نام جدید دارد.

چگونه می توانم برای شعبه خود نام کاربری و کلمه ی عبور مجزا دریافت کنم؟

برای دریافت نام کاربری و کلمه ی عبور برای شعب، ابتدا باید وارد سامانه ی ثبت نام الکترونیکی شده و در قسمت شعب، اطلاعات شعب خود را وارد نمایید.

اطلاعات ثبتی شما، توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعتبارسنجی خواهد شد.

برای شعبی که اطلاعاتشان توسط سازمان امور مالیاتی کشور تایید گردد، نام کاربری و کلمه ی عبور صادر خواهد شد.

برای دریافت نام کاربری و کلمه عبور شعب، دوباره وارد سامانه ثبت نام الکترونیکی شوید. در قسمت شعب، در جدول نمایش داده شده، در سطر مورد نظر، روی آیکون نمایش اطلاعات کامل، کلیک نمایید.

در صفحه ی باز شده، نام کاربری و کلمه عبور شعبه به شما نمایش داده می شود.

در نسخه جدید ثبت نام الکترونیک امکان ثبت حوزه مالیاتی وجود ندارد، این مورد به چه صورت قابل انجام است؟

حوزه مالیاتی مودی از طریق ثبت موقعیت جغرافیایی روی نقشه تشخیص داده می شود لذا در ثبت موقعیت جغرافیایی محل اقامتگاه قانونی در زمان پیش ثبت نام روی نقشه بسیار دقت نمایید.

اگر مودی مشمولیت ارزش افزوده را اشتباه انتخاب نماید، چه اقدامی باید انجام دهد؟

در این شرایط مودی باید ابتدا به واحد ارزش افزوده جهت حذف/ویرایش اطلاعات پرونده خود مراجعه نماید سپس به حوزه مالیات خود جهت حذف/ویرایش پرونده ارزش افزوده ثبت نام الکترونیک خود مراجعه نماید.

خطای (فعال سازی استفاده از ابلاغ الکترونیک انجام نشده است. لذا وارد سامانه ثبت نام شده و از منوی ابلاغ الکترونیک اقدام نمایید) در ثبت نام مشاهده می نمایم، برای برطرف شدن آن چه اقدامی می بایست انجام دهم؟

با توجه به الزام ثبت درخواست فعالسازی ابلاغ الکترونیک توسط مودی در سامانه ثبت نام الکترونیک از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ مودیان می بایست اقدام به فعالسازی ابلاغ الکترونیک در ثبت نام خود نمایند.

نکته:

ابلاغ الکترونیک روی شماره همراه متصل به کد ملی نماینده اصلی فعال خواهد شد.

مودیان حقیقی – انفرادی به محض فعالسازی ابلاغ الکترونیک خود در یک ثبت نام، در تمام ثبت نام های انفرادی و مشارکتی (به شرط نماینده اصلی بودن) درخواست ابلاغ الکترونیک آن ها به صورت سیستمی فعال خواهد گردید.

 

در نسخه جدید ثبت نام الکترونیک مودی موقعیت جغرافیایی خود را درست انتخاب نکرده است، به منظور اصلاح آن چه اقدامی می بایست انجام دهد؟

حوزه مالیاتی مودی از طریق ثبت موقعیت جغرافیایی روی نقشه تشخیص داده می شود لذا در ثبت موقعیت جغرافیایی محل اقامتگاه قانونی در زمان پیش ثبت نام روی نقشه بسیار دقت نمایید.

اگر مودی موقعیت جغرافیایی را در زمان پیش ثبت نام، درست مشخص ننماید و این مورد باعث شود اداره کل یا حوزه مالیاتی مودی درست در سامانه ثبت نام الکترونیک ثبت نگردد می بایست به منظور برطرف شدن مشکل به اداره مالیاتی که در ثبت نام الکترونیک برای وی ثبت شده است مراجعه نماید.