به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

آنچه در این مطلب می خوانید ...


در این مقاله قصد داریم تا در خصوص اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها اطلاعات جامع و کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

به مناسبت هفته تعاون، امسال ۲۸۸ طرح تعاونی با سرمایه گذاری بیش از ۳,۲۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی حدود ۷۰۰۰ نفر در حوزه‌های مختلف تولیدی توزیعی و خدماتی افتتاح خواهد شد. همچنین جشنواره تعاونی‌های برتر دوره چهاردهم را برگزار خواهیم کرد.

اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها از دیگر برنامه‌های هفته تعاون امسال است که می توان آن را پنجره واحد خدمات ثبتی بخش تعاون خواند. اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مزیت‌های ایجاد این سامانه اظهار کرد: اتصال این دو سامانه باعث کاهش چشمگیر زمان ثبت شرکت تعاونی می‌شود.

از ماه آینده همه حمایتها و مشوق‌های بخش تعاون از طریق سامانه جامع و هوشمند تعاون انجام می‌شود که این اتفاق مهم در وهله اول موجب توزیع عادلانه حمایت‌های هدفمند بخش تعاون به تعاونی‌ها و در قدم بعدی موجب افزایش شفافیت می‌شود.

کبیری در این باره توضیح داد: این زیر سامانه ضمن ثبت تجربیات موفق، نیازمندی بخش تعاون کشور به اشتراک گذاری تجربیات موفق و هم افزایی دانشی تعاونی‌ها را برطرف می‌کند.

در هفته تعاون پیش رو چهار مرکز نوآوری در استان‌های کشور با اختصاص خط اعتباری به مبلغ بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان و در مجموع ۱,۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ‌های مختلف افتتاح شده و در اختیار تعاونگران قرار می‌گیرد. اختتامیه نخستین دوره جشنواره آماتوری فیلم بخش تعاون نیز همزمان با هفته تعاون برگزار می‌شود.

شفافیت و دولت الکترونیک با محوریت ایجاد سامانه هوشمند تعاون و توسعه نوآوری و افزایش بهره وری با شکل گیری مراکز نوآوری در سراسر کشور و توسعه حمایت‌های هدفمند و توانمندسازی تعاونی‌ها با ایجاد خطوط اعتباری مختلف و حمایتهای آموزشی، پژوهشی و ترویجی در حوزه تعاون از جمله اقدامات مهم این معاونت بوده است.

در حوزه کاری دولت الکترونیک، اقداماتی نظیر ایجاد سامانه جامع و هوشمند در بخش تعاون و برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت‌های تعاونی برای اولین بار در کشور صورت گرفت و در بخش توسعه شفافیت علاوه بر ایجاد سامانه جامع بخش تعاون، افزایش ۱۴ برابری اهداف نظارتی و حسابرسی را به ثمر رساندیم.

کبیری راه اندازی مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (منتا) در تهران و ۱۴ استان دیگر و راه اندازی اندیشکده تعاون را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه نوآوری عنوان کرد. اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

در بخش حمایت هدفمند توفیق یافتیم اهدافی همچون افزایش ۱۴ برابری بودجه شکل گیری و توانمند سازی تعاونی‌ها، افزایش بیش از سه برابری تسهیلات بانک توسعه تعاون در سال ۱۳۹۹ نسبت به ۱۳۹۶، اختصاص ۷,۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای تعاونی‌های مسکن با اولویت مسکن کارگری و اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای تعاونی‌های مرتبط با مهار کرونا را به نتیجه برسانیم.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اقدامات ترویجی علاوه بر برگزاری دو دوره مسابقات مناظره دانشجویی ویژه تعاون با همکاری جهاد دانشگاهی، نخستین جشنواره فیلم با موضوع تعاون و همدلی، وبینارهای علمی ترویجی داخلی و بین المللی و نشست‌های علمی برای ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر از تعاونگران در استان‌های سراسر کشور برگزار شد.

مچنین در راستای تقویت حوزه نهادهای مالی، تصویب ۱,۰۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون و تصویب افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تا ۲۰۰ میلیارد تومان، صورت پذیرفت.

در بخش مسکن مهر، با مجموعه‌ای از اقدامات، افزایش تحویل واحدهای تعاونی مسکن مهر از ۱۴ درصد به ۹۵ درصد، کاهش ۸۱ درصدی پرونده‌های اعتراضات از ۷۴۰۰۰ پرونده به ۱۴۰۰۰ پرونده، راه اندازی ۱۱۲ تعاونی توسعه عمران شهرستانی در ۲۹ استان و حمایت از تشکیل ۵۱۳۶ شرکت تعاونی با عضویت ۱۱۹ هزار و ۷۴۱ نفر و ایجاد ۱۰۰ هزار و ۶۸۵ فرصت شغلی را موجب شدیم.

وی، با اشاره به کسب عنوان معاونت برتر ستادی در بین معاونت‌های وزارتخانه از سوی سازمان امور اداری و استخدامی طی دو سال ۹۸ و ۹۹ درباره معیار این انتخاب و مجموعه اقداماتی که در راستای تحقق آن انجام گرفته، اظهار کرد:

معاونت امور تعاون برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ رتبه اول سازمان امور اداری و استخدامی را در بین معاونت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دست آورد، ما مجموعه اقداماتی در راستای توسعه شفافیت، نوآوری و دولت الکترونیک داشتیم که بخش قابل توجهی از آنها محقق شده

و اکنون می‌توانم اشاره کنم که در بحث توسعه شفافیت و دولت الکترونیک فاز دوم سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور را هم به اتمام رساندیم و در ادامه مسیر این امکان را نیز فراهم کردیم که مجامع الکترونیکی تعاونی‌ها از طریق این سامانه برگزار شود که به شدت به توسعه شفافیت در تعاونی‌ها کمک کرده است.

وی افزود: همچنین امکان حضور همه اعضا در مجامعی که تصمیم‌های مهمی برای سرمایه‌های مردم گرفته می‌شود، فراهم شد و از همین حیث می‌توان گفت که این کار هم تحقق دولت الکترونیک بود و هم توسعه شفافیت در تعاونی‌ها که منجر به افزایش بهره وری و کارآمدی در تعاونی‌ها می‌شود.

کبیری تاکید کرد: ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اقدامات مانع از ایجاد زمینه انحراف و فساد و سو استفاده از خلأهای قانونی در بخش تعاون می‌شود. اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

به طور مثال بعضاً مجامعی به ویژه در تعاونی‌های مسکن دیده می‌شد که گاهی بدون اطلاع همه اعضا برگزار می‌شد و از این حیث می‌توان گفت که دیگر کمتر اتفاق می‌افتد که تصمیمی توسط اعضای هیأت مدیره ها در تعاونی‌ها در مجامع گرفته شود و همه از محوریت آن مطلع نباشند.

این مساله توفیق بزرگی بود و باید اضافه کرد که با همین توسعه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون در کنار شفافیت و دولت الکترونیک در بخش‌های دیگر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته توانست رتبه اول در حوزه شفافیت و دولت الکترونیک را در بین ۱۲۴ دستگاه اجرایی کشور کسب کند.

وی ادامه داد: از طرفی در بحث اجرای سامانه، این امکان برای ما فراهم شد که خدمات گیرنده، خدمات دهنده را نبیند و با او برخورد مستقیم نداشته باشد و از همین حیث زمینه حذف امضاهای طلایی را فراهم کردیم

و مجموعاً ۱۶ سامانه را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون ادغام کردیم و بانک دیتای تعاونی‌ها را از ابعاد گوناگون توانستیم در سامانه جامع به یکدیگر متصل کنیم. اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها در هفته تعاون خبر داد و گفت: این اقدام، نخستین و محوری ترین کار ما برای توسعه شفافیت و دولت الکترونیک بود که بر اساس آن تعداد روزهایی که در گذشته برای ثبت تعاونی‌ها طول می‌کشید،

با مجموع فعالیت‌هایی که در نظر گرفتیم در سامانه جدید تعاون رخ دهد و به بار بنشیند، از بیش از ۷۰ روز به کمتر از ۷ روز کاهش پیدا می‌کند و این یک دستاورد بزرگ به شمار می‌آید که امید است ذی نفعان ما بتوانند از آن بهره مند شوند.

به گفته وی، زیر سامانه‌های مختلفی در حوزه توانمند سازی تعاونی‌ها در سامانه جامع بخش تعاون پیش بینی شده که از سه زیرسامانه جدید در سامانه جامع تعاون نیز، طی هفته تعاون رونمایی خواهد شد. اتصال سامانه تعاون به ثبت شرکتها

کبیری خاطرنشان کرد: ما برای اولین بار ردیف ۱۰۱ هزار را از محل بند ۲ ماده ۲۹ اصل ۴۴، ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص گرفتیم و قصد داریم که با کمک بانک‌ها برای حمایت از تعاونی‌ها با آن هزار میلیارد تومان خط اعتباری با نرخ ترجیحی ایجاد کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد خطوط اعتباری مختلف با نرخ ترجیحی برای تعاونی‌های دانش بنیان، جوانان و زنان، برگزاری وبینارهای بین المللی با همکاری کشورهای موفق در بخش تعاون، راه اندازی ۱۴ مرکز ملی توسعه و نوآوری تعاون در ۱۴ استان، برگزاری همایش استارتاپی در بخش تعاون،

ایجاد خط اعتباری برای تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی، پرداخت یارانه دستمزد برای تثبیت اشتغال تعاونی‌های آسیب دیده از کرونا و اجرای قانون ۲۰ درصد تخفیف در سهم کارفرما با همکاری معاونت اشتغال وزارتخانه، اختصاص تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به تعاونی‌های فعال در حوزه مهار کرونا

و اختصاص خط اعتباری بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن و با اولویت مسکن کارگری را از جمله اقدامات صورت گرفته معاونت تعاون نام برد که موجب شده این معاونت از سمت کمی سازی و تشکیل تعاونی به سمت کیفی سازی و حمایت از تعاونی‌های موجود و تقویت آنها گام بردارد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره برنامه‌های هفته تعاون در سال گذشته گفت: در هفته تعاون سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی داشتیم اعم از افتتاح پروژه‌های تعاونی‌های مختلف در سراسر کشور به عنوان یک حرکت ترویجی و تا به امروز هم چهار افتتاحیه مختلف در مقاطع هفته تعاون و دهه فجر برگزار کرده ایم

که در سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ جمعاً ۱۸۹۲ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۹,۳۶۳ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۷۶ هزار و ۳۳۶ نفر طی ۵ مرحله افتتاح و بهره برداری شده است.