انواع ماینر

این روزها بازار فروش انواع ماینر ( دستگاه استخراج بیت کوین ) و دریافت مجوز ماینینگ در ایران بسیار داغ است. شاید کمتر کسی باشد که درباره استخراج بیت کوین و ارزش بیت کوین چیزی نشنیده باشد.

بیت کوین یا همان رمز ارز چند سالی است که در ایران طرفدار زیادی پیدا کرده است. اما تا مرداد ماه سال گذشته، استخراج بیت کوین در ایران عملی غیرقانونی به شمار میرفت. اما وزارت صنعت، معدن و تجارت از مرداد ماه سال گذشته تصمیم گرفت تا با ارائه یک سری شرایط و ضوابط خاص در قالب یک دستورالعمل مجوز ماینینگ صادر کند.

به این ترتیب استخراج بیت کوین با داشتن مجوز قانونی دیگر جرم محسوب نمی شود و تبدیل به یک شغل پردرآمد برای بسیاری از افراد گشته است.

در مقاله « مجوز ماینینگ » تمامی اطلاعات لازم برای دریافت این مجوز را به طور کامل و مفصل ارائه دادیم. اگر به دنبال سودآوری در استخراج بیت کوین هستید بایستی بدانید که چه نوع ماینری باید بخرید تا بهترین بازدهی را داشته باشید.

در گذشته برای ماینینگ کافی بود که بر روی سیستم کامپیوتر خود یک سری نرم افزار مخصوص نصب کنید تا به استخراج بیت کوین بپردازید. اما با مرور زمان علی رغم پیشرفت تکنولوژي، فرآیند ماینینگ بیت کوین دشوارتر شده است.

بنابراین به منظور سودآوری واقعی، پیش از شروع ماینینگ بیت کوین ، بهتر است دستگاهی فراتر از یک سیستم خانگی تهیه کنید تا موفقیت مالی شما تضمین شود. امروزه دستگاههایی به نام ماینر توسط شرکت های بزرگی ساخته شده تا با الگوریتم های ریاضی بتوانند بیت کوین استخراج کنند.

دستگاه های استخراج کننده بیت کوین انواع مختلفی دارند. عوامل بسیاری در انتخاب بهترین ماینر نقش دارند؛ از جمله قدرت پردازش دستگاه ، اندازه ماینر، صدا ، میزان برق مصرفی و قیمت خرید و …

بهترین دستگاه استخراج بیت کوین از میان انواع ماینر ها چیست؟

اینکه یک ماینر به عنوان بهترین دستگاه ماینینگ شناخته می شود یک امر کاملا نسبی است . زیرا ممکن است در برخی مناطق و تحت شرایط خاصی ، دستگاههایی مورد استفاده قرار گیرند که در مناطق دیگر و تحت شرایط دیگر سودآوری نداشته باشند.

براساس یک اصل کلی می توان گفت بهترین دستگاه استخراج کننده از بین انواع ماینر ها ، دستگاهی است که علاوه بر اینکه طول عمر بالایی داشته باشد، بازگشت سرمایه سریعتری نیز به همراه داشته باشد. زمان بازگشت سرمایه به مدت زمانی گفته می شود که هزینه خرید دستگاه و سایر هزینه های جانبی آن به سرمایه گذار برگردد.

بر همین مبنا، بهترین و جدیدترین دستگاه استخراج بیت کوین ، الزاما محبوب ترین آن در انواع ماینر ها نیست. به عنوان مثال اگر چه دستگاه  +Bitmain Antminer S17 به عنوان بهترین دستگاه استخراج بیت کوین در بازار شناخته و معرفی شده اما همچنان بسیاری از فارم های بزرگ از دستگاه قدیمی S9 و مدل های مشابه بهره می گیرند.

عوامل موثر در سودآوری و بازگشت سرمایه :

مهمترین عواملی که بر سودآوری و بازگشت سرمایه یک ماینر موثر است، عبارتند از:

 • قدرت دستگاه (هش ریت/نرخ هش): هرچه میزان قدرت پردازش دستگاه برای تولید هش بیشتر باشد، میزان بیت کوین های استخراج شده نیز افزایش می یابد. مثال: قدرت دستگاه Antminer S17+ حدود ۷۳ تراهش بر ثانیه (73TH/S) است.
 • مصرف برق دستگاه: هرچه میزان برق مصرفی دستگاه استخراج بر حسب وات بیشتر باشد،فرد استخراج کننده باید هزینه برق بیشتری را پرداخت نماید. مثال: مصرف برق دستگاه +Antminer S17 حدود ۲,۹۲۰ وات (2920W) است.
 • قیمت دستگاه: هر چه قیمت ماینر بیشتر باشد دستگاه باید مدت بیشتری فعالیت کند تا سرمایه خرید برگشته و  زمان بازگشت سرمایه افزایش یابد.

برترین انواع ماینر در سال ۲۰۲۰ :

در اینجا قصد داریم چند تا از بهترین ماینرهایی که در سال ۲۰۲۰ معرفی شده اند را به شما معرفی نماییم.

لازم به ذکر است که هرچه قدرت‌ دستگاه بیشتر باشد الزاما به معنای بهتر بودن دستگاه نیست. یعنی تنها عامل برتری یک دستگاه به قدرت آن نیست. بلکه عواملی مانند مصرف برق، طول عمر، وزن، صدا، اندازه و … نیز نقش اساسی در انتخاب بهترین ماینر ایفا می کنند.

۱. بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پلاس (+Bitmain Antminer S17)

انواع ماینر دستگاه استخراج بیت کوین

 • قدرت: ۷۳ تراهش بر ثانیه (73TH/S)
 • مصرف برق: ۲,۹۲۰ وات (2920W)
 • قیمت جهانی: حدود ۲,۶۰۰ دلار

ابن ماینر در دسامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد، با قدرت ۷۳ تراهش (TH/S) و مصرف برق حدود ۲,۹۲۰ وات، که در حال حاضر به عنوان بهترین دستگاه استخراج بیت کوینشناخته می شود. قیمت این دستگاه بین ۲,۴۰۰ تا ۲,۶۰۰ دلار است.

در این ماینر با استفاده از فناوری انتقال گرمای دوگانه، فضای بین ورودی و خروجی هوا ۵۰ درصد کم می شود. همین عامل می تواند دمای دستگاه و صدای آن را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشد. همچنین در این مدل جدید مکانیسم های تحمل دما و خنک کنندگی پیشرفت قابل توجهی یافته اند تا کمترین نوسان را در کارکرد آن داشته باشیم.

۲. بیت مین انت ماینر اس ۱۷ پرو (Bitmain Antminer S17 Pro)

 • قدرت: ۵۳ تراهش بر ثانیه (53TH/S)
 • مصرف برق: ۲,۰۹۴ وات (2094W)
 • قیمت جهانی: حدود ۱,۹۰۰ دلار

تا پیش از عرضه اس ۱۷ پلاس، این دستگاه به عنوان بهترین دستگاه استخراج بیت کوین شناخته میشد. اما در حال حاضر در رده دوم بهترین های انواع ماینر قرار دارد.

انت‌ماینر اس ۱۷ پرو در آوریل ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد، با قدرت ۵۳ تراهش (TH/S) و مصرف برق حدود ۲۰۹۰ وات دومین دستگاه برتر و سودآور جهان برای استخراج بیت کوین است.

این ماینر نیز مانند اس ۱۷ پلاس در سه حالت قابل راه‌اندازی است : کم مصرف – معمولی و توربو که هر یک قدرت هش و مصرف برق متفاوتی دارند.

۳. اینوسیلیکون تی ۳ پلاس (Innosilicon T3+ 52T)

انواع ماینر دستگاه استخراج بیت کوین

 • قدرت: ۵۲ تراهش بر ثانیه (52TH/S)
 • مصرف برق: ۲,۱۰۰ وات (2100W)
 • قیمت جهانی: حدود ۱,۷۰۰ دلار

قدرت ۵۲ تراهش و مصرف برق ۲۱۰۰ وات، این دستگاه را در لیست خرید استخراج کننده های زیادی قرار داده است. از طرف دیگر، شرکت اینوسیلیکون نیز یک شرکت بسیار معتبر بوده و از این لحاظ نیز یک مزیت به شمار می رود.

وزن بسیار مناسب این دستگاه نسبت به قدرت هش (ده کیلوگرم) و ابعاد تقریبا کوچک آن باعث شده است تا این ماینر در مقیاس صنعتی و در سطح بالایی به کار گرفته شود.

تی ۳ پلاس مدل دیگری نیز دارد که قدرت آن به ۵۷ تراهش می رسد. قیمت Innosilicon T3+ 52T در بازارهای جهانی حدود ۱,۷۰۰ دلار است.

۴. واتس‌ماینر ام۲۰ اس (Whatsminer M20S)

انواع ماینر دستگاه استخراج بیت کوین

 • قدرت: ۶۸ تراهش بر ثانیه (68TH/S)
 • مصرف برق: ۳,۳۶۰ وات (3360W)
 • قیمت جهانی: حدود ۱,۸۰۰ دلار

شرکت MicroBT به تازگی با عرضه دستگاه قدرتمند واتس‌ماینر ام ۲۰ اس نشان داده که به عنوان یک رقیب جدی برای شرکت های بزرگ ماینینگ محسوب می شود. چرا که قیمت پایین و قدرت بالای این دستگاه در مقایسه با رقبای آن بسیار امیدوارکننده است.

وزن این دستگاه ماینر حدود ۱۲ کیلوگرم است که نسبت به سایر انواع ماینر ها خیلی زیاد به حساب نمی آید. از این ماینر در سطح صنعتی و خرد تا حد زیادی استفاده می شود اما به میزان استفاده از انت ماینرها نیست.

ماینر M20S با ۶۸ تراهش قدرت، با مصرف برقی در حدود ۳,۳۶۰ در آگوست ۲۰۱۹ عرضه شد. ماینر Whatsminer M20S با قیمت حدود ۱,۸۹۰ دلار در سایت های خارجی به فروش می رسد.

۵. ای بنگ ای بیت ای‌۱۲ پلاس (Ebang Ebit E12+)

انواع ماینر دستگاه استخراج بیت کوین

 • قدرت: ۵۰ تراهش بر ثانیه (50TH/S)
 • مصرف برق: ۲,۵۰۰ وات (2500W)
 • قیمت جهانی: حدود ۲,۳۰۰ دلار

شرکت ای بنگ با انواع ماینر سری E خود توانسته است بخش عظیمی از بازار فروش دستگاه های استخراج بیت کوین را به خود اختصاص دهد. دستگاه Ebit E12+ آخرین و قدرتمندترین دستگاه تولیدی این شرکت است.

این دستگاه در اکتبر ۲۰۱۸ عرضه شد و با قدرت هش فوق‌العاده بالای ۴۴ تراهش توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرد. مدل +E12 با قدرت هش ۵۰ تراهش و مصرف برق حدود ۲۵۰۰ در بین انواع ماینر های پرقدرت استخراج می درخشد.

وزن این دستگاه حدود ۱۰ کیلوگرم است که نسبت به رقبای خود یک وزن عالی به شمار می رود. ابعاد کوچک این دستگاه نسبت به سایر انواع ماینر ها باعث می شود که به راحتی بتوان آن‌ را در فارم‌ جای داد.

۶. کنان آوالون ماینر ۱۰۶۶ (Canaan AvalonMiner 1066)

انواع ماینر دستگاه استخراج بیت کوین

 • قدرت: ۵۰ تراهش بر ثانیه (50TH/S)
 • مصرف برق: ۳,۲۵۰ وات (3250W)
 • قیمت جهانی: حدود ۱,۴۰۰ دلار

شرکت کنان که دومین شرکت بزرگ تولیدکننده انواع ماینرها در دنیا است، قصد دارد با دستگاه های استخراج کننده خود بازار فروش انواع ماینر را در اختیار بگیرد.

این دستگاه با قدرت ۵۰ تراهش و مصرف برق ۳,۲۵۰ وات، یکی از کارسودآورترین دستگاه‌ استخراج بیت کوین است، مخصوصا در مناطقی که هزینه برق پایین باشد.

کیفیت بالای دستگاه های کنان و قیمت پایین‌ آن‌ باعث شده است تا افراد بیشتری از این دستگاه‌ در فارم های خود استفاده نمایند. قیمت آوالون ماینر ۱۰۶۶ در فروشگاه اینترنتی حدود ۱,۴۰۰ دلار است.

 

منبع :arzdigital.com

لیست تولید کنندگان انواع ماینر در ایران :

از آنجا که خرید ماینر یا همان دستگاه استخراج بیت کوین از فروشگاه های اینترنتی خارجی دشوار است ، لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از تولیدکننده های داخلی خرید کنید. همچنین برخی مراکز به اجاره ماینر می پردازند که می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت آنها را پیدا کنید.

در ادامه لیستی از تولیدکنندگان انواع ماینر در ایران ، برای شما عزیزان قرارداده شده است. می توانید به جای خرید از فروشگاه های اینترنتی خارجی که کار چندان راحتی هم نیست از این تولیدکنندگان عزیز ماینر خود را تهیه نمایید.

نام واحد استان شهرستان آدرس کارگاه تلفن اشتغال مجوز نام محصول ظرفیت
شرکت نگاران تصویر نسل جدید اردبیل اردبیل خیابان سرو ۴- قطعه شماره ۱۵۹ ۴۵۳۳۸۷۳۹۳۶ ۱۳ دستگاه استخراج رمز ارز ( ماینر ) ۱۰۰۰۰
دگرگون گر باد و نور توس خراسان رضوی گناباد مرکز رشد فناوری ۵۱۳۸۸۳۷۳۹۹ ۴ دستگاه استخراج رمز ارز ( ماینر ) ۱۲۰۰۰
مجتمع صنعتی قورتکس رایانه قم قم بلوار‌آیت ا… خامنه ای – میدان تلاش – سمت چپ – قطعه k108 ۲۵۳۳۳۴۲۷۴۵ ۱۶۰ دستگاه استخراج رمز ارز ( ماینر ) ۲۰۰۰۰
مهدی فرح زاد یزد یزد میدان گاز – سمت چپ – جنب کارتن سازی خادمی ۳۵۳۵۷۹۲۹۹۹ ۶ دستگاه استخراج رمز ارز ( ماینر ) ۳۰۰۰
آروین آدلی قیدار اردبیل اردبیل روبروی منبع آب – قطعه شماره ۱۳ – واحد استیجاری ۴۵۳۳۸۷۲۷۷۶ ۱۷ دستگاه استخراج رمز ارز ( ماینر ) ۲۰۰۰

لیست تمام دستگاههای ماینینگ:

Bitmain Antminer S 17 Pro (50TD)/50/1975
Bitmain Antminer S17 (56Th)56/2520
Bitmain Antminer S15 (28Th)/28/1596
Bitmain Antminer S11 (20.5Th)/20.5/1530
Bitmain Antminer S9j (14.5Th}/14.5/1350
Bitmain Antminer S9i (14Th)/14/1320
Innosilicon T3 39T/39/2150
Innosilicon T2 Turbo/24/1980
Bitmain Antminer S9 Hydro (18Th)/18/1728 :
Ebang Ebit 1++/44/1980
Stong stu-u8/46/2100
Canaan Avalon Miner 921/20/1700
Bitmain Antminer S9 SE (16TH)/16/1280
Canaan Avalon Miner 841/13,6/1290
Bitmain Antminer S9k (13.5Th}/13.5/1310
Bitmain Antminer T17 (407h)/40/2200
MicroBT Whatsminer M10/33/2145
Pangolin whatsminer M10 +PSU BTC 3/332145
Ebang Ebit E11++/44/1980
MicroBT Whatsminer M21/31/1860
Innosilicon Terminator R3/39/2150
MicroBT Whatsminer M20S/53/3360
Halong Mining DragonMint T1/16 (1480
Bitmain Antminer S17+ (73Th)/73/2920
Bitmain Antminer 517 Pro (537h)/5320941
Innosilicon T3+ 52T/52/2800
Bitmain Antminer S17e (647h)/542880
Bitmain Antminer S17 (537h) 53/23851″
Stronau STU-US Pro 50:2800

StrongU STUHUB Pro/60/2800
StrongU STU-08/46/2100
Innosilicon 13 43T/43/2100
Bitmain Antminer T17+(64Th)/64/3200
Ebang Ebit E12+/50/2500
Ebang Ebit E11+/37/2035
Bitmain Antminer T17e (53Th)/53/2915
Ebang Ebit E12/44/2500
Innosilicon T3+ 57T/57/3300
Ebang Ebit E11/30/1950
Canaan AvalonMiner 1047/37/2380
Bitmain Antminer S9 (11.5Th}/11.5/1127
MicroBT Whatsminer M215/56/3360
Innosilicon T3 50T/50/3100
Innosilicon T2 Turbo+ 32T/32/2200
Aladdin Miner 16Th/s Bitcoin/16/1400
Bitmain Antminer S9 (12.5Th}/12.5/1225
Canaan AvalonMiner 821/11.5/1200
Bitmain Antminer S91 (13Th)/13/1280
Bitmain Antminer S9 (13.5Th}/13.5/1323
Innosilicon T2 Terminator/17.2/1570
Ebang Ebit E9.2/12/1320
Ebang Ebit E91/13,5/1420
MicroBT Whatsminer M10S/55/3500
Canaan Avalon Miner 1056/50/3250
Ebang Ebit E10/18/1650
Canaan Avalon Miner 741/7.3/1150
Bitmain Antminer LB++ (596Mh)/0.595/1050
Bitmain Antminer V9 (47h)/4/1027
Ebang Ebit E9+19/1300/
Bitmain Antminer T9 (11.5TH)/11.5/1380
Bitmain Antminer T9+ (10.5Th)/10.5/1000
Ebang Ebit E9.3/16/1580 |
Antminer S19 Pro (110Th}/110/3250
Shenzhen Gao Rui Electronic Technology TAURUS C125 (52Th)/52/3400
Jiangsu Zhongtian Technology S5 (25Th)/25/2400VT
ERMSHAMOMILLASHICLESTUINGU MEILLEURE EDUCATIVA