به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

بهترین صندوق سرمایه گذاری در سال ۹۹


در این مطلب قصد داریم تا بهترین صندوق سرمایه گذاری در سال ۹۹ را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. ناگفته نمایند که بر اساس عملکرد صندوق های سرمایه گذاری تا ابتدای دی ماه این لیست تهیه شده و بهترین صندوق سرمایه گذاری معرفی گردیده است.

علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار بورس با صندوق های سرمایه گذاری آشنایی دارند. اما چنانچه شما خواننده عزیز یا صندوق های سرمایه گذاری آشنایی ندارید می توانید مقاله « صندوق سرمایه گذاری » را مطالعه بفرمایید.

بهترین صندوق سرمایه گذاری کشور براساس سامانه هوشمند رتبه ‌بندی صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری و آخرین اطلاعات مربوط به پایان آذر ۹۹ اعلام شد. صندوق های سرمایه گذاری آسمان یکم، آسمان خاورمیانه و آرمان کارآفرین به ترتیب در گروه صندوق سرمایه گذاری سهامی، مختلط و با درآمد ثابت بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دادند.

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می ‌توانند صندوق‌ های مناسب جهت سرمایه ‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب کنند؛ از این رو، سامانه هوشمند رتبه ‌بندی صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان آذر ۹۹، برترین صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است.

رتبه‌بندی فوق بر اساس امتیازدهی به معیارهای ۱۵ ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می شود.

شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق ‌های سرمایه‌گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه ‌گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده است.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌ گذاری در رشته ‌های گوناگون و گروه ‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها نزدیک به ۳۵۵ هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه ‌گذاری برای عموم مردم را دشوار، پیچیده و زمان ‌بر ساخته است.

صندوق-‌های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های سهامی، صندوق‌های مختلط و صندوق‌های با درآمدثابت به شرح زیر بوده‌است:

لیست بهترین صندوق سرمایه گذاری از نوع صندوق های سهامی

رتبهنام صندوقنام مدیر
اولمشترک آسمان یکمسبدگردان آسمان
دوممشترک پیشتازسبدگردان انتخاب مفید
سومسهام بزرگ کاردانتامین سرمایه کاردان

لیست بهترین صندوق سرمایه گذاری صندوق های مختلط

رتبهنام صندوقنام مدیر
اولمشترک آسمان خاورمیانهسبدگردان آسمان
دومتوسعه ممتازسبدگردان انتخاب مفید
سوممختلط گوهر نفیس تمدنتامین سرمایه تمدن

لیست بهترین صندوق سرمایه گذاری صندوق های با درآمد ثابت

رتبهنام صندوقنام مدیر
اولآرمان کارآفرینکارگزاری بانک کارآفرین
دوممشترک اندیشه فردامشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان
سومبا درآمد ثابت اعتماد مللسبدگردان نوین نگر آسیا

لازم به ذکر است که سامانه هوشمند رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری هر ماه لیست بهترین صندوق سرمایه گذاری در بازار بورس را اعلام خواهد نمود. به این ترتیب علاقه مندان به سرمایه گذاری در این صندوق ها می توانند بر اساس لیست های اعلامی این سامانه بهترین و پربازده ترین صندوق ها را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

ناگفته نمایند که صندوق های سرمایه گذاری ظرفیت معینی دارند و نمی توان همیشه برای ثبت نام و خرید واحد از این صندوق ها اقدام نمود.