به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

دستور و میزان افزایش سرمایه این شرکت‌ها چه زمانی صادر می‌شود ؟


شورای بورس، شیوه افزایش سرمایه شرکت‌های استانی سهام عدالت را نیز تعیین کرده است.

باید منتظر بود تا ارزیابی‌های شرکت‌ها انجام شود و پیشنهاد افزایش سرمایه داده شود.

طبق دستورالعمل شورای بورس، پس از افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، سایر امور به سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی محول خواهد شد و به احتمال زیاد، شورای‌بورس بر این فرآیند نظارت خواهد کرد.

هدف اصلی حاکمیت، دولت و شورای بورس، تشویق و ترغیب سهامداران عدالت به ادامه سهامداری و استفاده از منافع آن در بازار سرمایه است تا برخی از افراد، اقدام به فروش سهام‌شان نکنند و سهامدار باقی بمانند.

بر همین اساس باید به سرعت برنامه‌هایی برای ترویج فرهنگ سهامداری تدوین کنیم و ممکن است در بازه زمانی بلندمدت عده‌ای سهام‌شان را بفروشند یا تغییر سهم دهند.

تمام تلاش برای تعمیق بازار سرمایه و افزایش سرمایه سهامداری سهامداران عدالت در حال انجام است.

انتظار می رود که شرکت‌های استانی سریع‌تر مجامع را برگزار و اعضای هیات مدیره را تعیین و معرفی کنند تا فرآیند پذیرش شرکت ها به بورس، به سرعت طی و این شرکت‌ها نیز بورسی شوند.

برگزاری مجمع موسس هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت؛ به‌زودی


در این مقاله قصد دارم تا درباره تشکیل هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت اطلاعات کامل و جامعی را به شما عزیزان ارائه دهیم. اطلاعاتی مانند زمان برگزاری مجمع عمومی موسس این هلدینک از نمونه موضوعاتی است که در این مطلب گنجانده شده است.

یک عضو شورای بورس، از برگزاری مجمع شرکت هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.

با وجود آغاز فرآیند آزادسازی سهام عدالت هنوز مراحل پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس طی نشده؛ قرار است پیش از پذیرش سهام همه این شرکت‌ها مجمع برگزار کنند.

تاکنون ۲۷ شرکت سرمایه‌گذاری استانی، مجمع برگزار کرده‌اند و منتظر دستور افزایش سرمایه هستند.

قرار است سهام سرمایه‌گذاری‌های استانی در بورس و سهام هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت شامل ۱۳ شرکت غیر بورسی متعلق به سبد سهام عدالت در فرابورس عرضه شود.

با هماهنگی‎‎‌های شورای بورس مجمع عمومی موسس به‌زودی برگزار و هیات موسس انتخاب می‌شود.

برخی از فرآیندهای مربوط به بوروکراسی‌ اداری در مسیر تشکیل این هلدینگ و ۳۱ شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی و پذیرش آنها در بورس، حذف شده است. این اقدام با هدف پذیرش سریع‌تر این شرکت‌ها انجام خواهد گرفت.

بر اساس دستورالعمل صادر شده و اختیارات تفویضی به شورای بورس، تمام مصوبات شورا مطابق مقررات و با هدف آزادسازی سهام عدالت، تدوین و تصویب شده است.

در این دستورالعمل‌ها، تشکیل هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت نیز پیش‌بینی شده است. به این ترتیب که سهام بورسی افراد یا به‌طور مستقیم در سبدشان یا غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیریت می‌شود.

سهام شرکت‌های غیر بورسی نیز پس از ایجاد هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت ، به آن منتقل می‌شود تا تمام ۵/ ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت از مزایای آن منتفع شوند.

همچنین پیش‌بینی‌هایی نیز برای برگزاری مجمع و هیات موسس هلدینگ انجام شده که به‌زودی اعلام و اجرا خواهد شد.