برگزاری مجمع موسس هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت؛ به‌زودی


در این مقاله قصد داریم تا درباره تشکیل هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت اطلاعات کامل و جامعی را به شما عزیزان ارائه دهیم. اطلاعاتی مانند زمان برگزاری مجمع عمومی موسس این هلدینگ از نمونه موضوعاتی است که در این مطلب گنجانده شده است.

یک عضو شورای بورس، از برگزاری مجمع شرکت هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.

با وجود آغاز فرآیند آزادسازی سهام عدالت هنوز مراحل پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس طی نشده؛ قرار است پیش از پذیرش سهام همه این شرکت‌ها مجمع برگزار کنند.

تاکنون ۲۷ شرکت سرمایه‌گذاری استانی، مجمع برگزار کرده‌اند و منتظر دستور افزایش سرمایه هستند.

قرار است سهام سرمایه‌گذاری‌های استانی در بورس و سهام هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت شامل ۱۳ شرکت غیر بورسی متعلق به سبد سهام عدالت در فرابورس عرضه شود.

با هماهنگی‎‎‌های شورای بورس مجمع عمومی موسس به‌زودی برگزار و هیات موسس انتخاب می‌شود.

برخی از فرآیندهای مربوط به بوروکراسی‌ اداری در مسیر تشکیل این هلدینگ و ۳۱ شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی و پذیرش آنها در بورس، حذف شده است. این اقدام با هدف پذیرش سریع‌تر این شرکت‌ها انجام خواهد گرفت.

بر اساس دستورالعمل صادر شده و اختیارات تفویضی به شورای بورس، تمام مصوبات شورا مطابق مقررات و با هدف آزادسازی سهام عدالت، تدوین و تصویب شده است.

در این دستورالعمل‌ها، تشکیل هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت نیز پیش‌بینی شده است. به این ترتیب که سهام بورسی افراد یا به‌طور مستقیم در سبدشان یا غیر مستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیریت می‌شود.

سهام شرکت‌های غیر بورسی نیز پس از ایجاد هلدینگ فراگیر ملی سهام عدالت ، به آن منتقل می‌شود تا تمام ۵/ ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت از مزایای آن منتفع شوند.

همچنین پیش‌بینی‌هایی نیز برای برگزاری مجمع و هیات موسس هلدینگ انجام شده که به‌زودی اعلام و اجرا خواهد شد.