09120213393 - 02145518
//تعطیلی دو هفته ای تهران

تعطیلی دو هفته ای تهران

به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

تعطیلی دو هفته ای تهران


خبری که چند وقتی است در خبرگزاری ها به چشم می خورد موضوع تعطیلی دو هفته ای تهران به دلیل پیک سوم کرونا است. خبری که هنوز در حال تکمیل بوده و قرار است در جلسه امروز ستاد مبارزه با کرونا بررسی شود.

آیا ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی دو هفته ای تهران را تصویب خواهد کرد. شنیده ها حاکی از این دارد که برخی از مقامات پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای کل ایران را دارند.

چند روزی است که پیک سوم کرونا در ایران بالاخص در تهران آغاز شده و تعداد قربانیان این ویروس روزانه به بالای ۴۰۰ تن رسیده است. بنابراین مسئولین ذیربط بر آن شدند تا به هر نحوی این پیک را کنترل کرده تا بیش از این جامعه پزشکی فرسوده تر نشود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه وضعیت استان تهران از نظر شیوع کرونا بحرانی است، گفت: ‌

موضوع تعطیلی دو هفته ای تهران در آستانه تأیید نهایی است.

به گزارش گروه خبری وکلای بازرگان به نقل از فارس‌، نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «موضوع تعطیلی دو هفته ای تهران به کجا رسیده و در صورت تأیید آن چه شرایطی اعمال می‌شود؟»، اظهار داشت:

وضعیت استان تهران وضعیت بحرانی است و درخواست تعطیلی دو هفته ای تهران تقریبا در حال جلو رفتن است؛ مصوبات اولیه گرفته شده و مصوبات نهایی آن را نیز از طریق ستاد کرونای استان تهران بشدت پیگیری می‌کنیم تا استان تهران به مدت دو هفته تعطیل شود.

او  با اشاره به جزئیات طرح تعطیلی استان تهران، افزود:

لاک دان یا قفل کردن کامل مدنظر است؛‌ یعنی فقط ارگان‌های امدادی و خدماتی ویژه اجازه فعالیت دارند؛ در نتیجه همه کارمندان و کارگران تعطیل می‌شوند و فقط مشاغل گروه یک مانند اورژانس، آتش نشانی، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌های مایحتاج و مواد غذایی مردم می‌توانند فعالیت داشته باشند.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ابراز کرد: ما بشدت در حال رایزنی برای اعمال این تعطیلی دو هفته ای تهران هستیم و خوشبختانه بسیاری از مسئولان استان تهران نیز روی این موضوع توافق نظر دارند.

توکلی با اشاره به تغییر دسته بندی مناطق از نظر شیوع کرونا در استان تهران، گفت:‌ ما قبلا مناطقی را مناطق  سفید اعلام می‌کردیم، اما الان این مناطق وجود ندارد و دارای سه  وضعیت بحرانی، قرمز و زرد هستیم و به عبارت دیگر اعلام وضعیت مناطق، سه رنگی شده است.

او  متذکر شد: ‌تعداد بستری ما در مراکز مرکزی و جنوب شهر تهران بیشتر از سایر مناطق است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران بیان کرد: آنچه مشخص است اگر تعطیلی دو هفته ای تهران اتفاق بیفتد، می‌توانیم مقداری موج ابتلا و مرگ و میر را کنترل کنیم.

توکلی در پاسخ به این پرسش که «آیا برنامه ریزی لازم شده تا اگر استان تهران دو هفته تعطیل شد مردم به مسافرت نروند؟»، خاطرنشان کرد: بله، این موضوع براساس یک برنامه ریزی جامع است.

توکلی با اشاره به اهداف این تعطیلی، افزود: باید توجه داشته باشیم که کنترل اپیدمی با این تعطیلی‌ها قاعدتاً میزان اپیدمی را به صفر نمی‌رساند، ولی هدف اولیه ما برای ایجاد این محدودیت‌های دو هفته‌ای، کم کردن مرگ و میرهای زیادی است که در حال حاضر با آن مواجه هستیم.

وی ادامه داد: چون این میزان مرگ و میر برای بیمارستان‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده و همچنین برنامه ریزی‌ها را سخت‌تر کرده است.

توکلی در مورد نحوه‌ی اجرای این تعطیلی‌ها افزود: اگر این تعطیلی‌های دو هفتگی اعمال شود، شرایط استان تهران همانند روزهای عید خواهد شد که همه جا تعطیل بود.


صحبت های آقای حریرچی در خصوص تعطیلی دو هفته ای تهران


معاون کل وزیر بهداشت گفت: تعطیلی دو هفته ای تهران باید در کل کشور انجام شود و نباید این تعطیلی دو هفته ای تهران به مسافرت ختم شود.

«ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای در تهران گفت:

۶۵ نفر از روسای دانشگاه‌ها که فرماندهان جان برکف مقابله با کرونا هستند و در خط مقدم در حال فعالیت هستند و اکثر آن‌ها هم خودشان و هم معاونانشان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، طی یک نامه‌ای به وزیر بهداشت که فرماندهی مقابله با بیماری کرونا را برعهده دارند درخواست کرده‌اند که این تعطیلی‌ها در تمام کشور انجام شود نه فقط تهران.

وی ادامه داد:

قاعدتا به مطالب این بزرگواران توجه خواهد شد اما باید این نکته را عرض کنم که من در بازدیدهایی که در جامعه داشتم دیدم برخی از افراد می‌گویند این دو هفته که تعطیل شود فرصت دارند برای مسافرت و رفت و آمد و گردش و دورهمی‌های خانوادگی.

من خواهش می‌کنم و تقاضا می‌کنم هر گونه تعطیلی ساعتی یا غیره اتفاق می‌افتد ما باید وظایف فردی خودمان را مبنی بر فاصله‌گذاری اجتماعی و ماندن در خانه انجام دهیم و این موضوعات را به جد رعایت کنیم.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد:

حدود ۳۰ درصد از موارد مرگ یعنی یک نفر از سه نفر از افرادی که فوت می‌شوند به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند و آیا روزی ۴۵۰ فوت شده کافی نیست که خیلی از افراد بخواهند رفتار خود را تغییر داده و از ماسک استفاده کنند و مسافرت و دورهمی‌های خانگی شرکت نکنیم.

همین دورهمی‌های خانوادگی عامل ۳۰ درصد از مبتلایان به بیماری کرونا ست و در برخی از استان‌ها نیز عامل ۵۰ درصد موارد اتبلای جدید است.

بنا به اعتقاد ایشان پاییز ما از رنگ قرمز به سیاهی کشیده شده است و باید تلاش کنیم با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌ها زمستان‌مان را سفید کرده و در سیاهی مرگ و میر ناشی از کرونا قرار نگیریم.

خبر در حال تکمیل است…

By |2020-11-14T09:01:06+03:30نوامبر 14th, 2020|اخبار|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه