راه حل های طلایی برای توسعه کسب و کار های کوچک

در این مقاله قصد داریم تا به شما راه حل های طلایی برای توسعه کسب و کار کوچک ارائه دهیم. هر کسب و کاری که راه اندازی می شود برای توسعه خود باید گام هایی برداشته تا بتواند موفق و سودده باشد.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بتوانید با انجام این راه حل ها کسب و کار خود را رونق دهید و از ورشکستگی نجات پیدا کنید.

اما پیش از اینکه به بیان این راه حل ها بپردازیم بایستی بررسی کنیم که چه عواملی موجب شکست کسب و کارهای کوچک می شود. در واقع باید عواملی که از سودآوری کسب و کار شما جلوگیری می کند را شناسایی کنیم. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا کسب و کار خود را با ارائه راه حل های طلایی توسط موسسه حقوقی بازرگان رونق بخشید.

بررسی عوامل شکست کسب و کارهای کوچک


مهم نیست شما با چه هدفی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، بلکه لازم است تا کسب و کارتان سود داشته باشد. زیرا بدون کسب سود شما قادر نیستید کسب و کار خود را ادامه داده و یا آن را توسعه دهید.

متاسفانه اکثر کسب و کارهای کوچک به دلیل عدم آگاهی از دلایل شکست خود و عدم شناخت موانع سودآوری خود با ورشکستگی مواجه می شوند. هدف ما در این مطلب این است تا شما را با این مشکلات آشنا نموده و برای حل آنها و رسیدن به سوددهی راه حل های طلایی ارائه دهیم.


مشکلات سودآوری و توسعه کسب و کار


۱. قیمت های پایین

یکی از مهمترین تصمیماتی که باید برای کسب و کارتان بگیرید این است که چگونه باید قیمت محصولات را تعیین کنید. نحوه تعیین قیمت ها می تواند در روند موفقیت شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

چنانچه قیمت محصولات شما بیشتر از رقبایتان باشد ممکن است تمام بازار را از دست بدهید. از طرفی هم نباید قیمت ها خیلی کمتر باشد زیرا منجر به ورشکستگی شما خواهد شد. پس تعیین حدود قیمت محصولات نسبت به رقبا و میزان هزینه صرف تولید محصولات امری مهم و شاید دشوار باشد.

در صورتی که کیفیت محصولات شما بیشتر از رقبایتان باشد مردم با رضایت خاطر افزایش قیمت محصولات شما را خواهند پرداخت. پس اگر از برتری کیفیت محصولات خود نسبت به رقبا اطمینان دارید از افزایش قیمت محصولات هراس نداشته باشید.


۲. مخارج بیش از حد در توسعه کسب و کار


در هر کسب و کاری مسائلی وجود دارد که برای بقای کسب و کارتان به آنها نیاز دارید. اما ممکن است در برحی از این حوزه های نیازهایتان را دست بالا گرفته باشید.

به عنوان مثال اگر برای انجام امور خود فقط به دو کارمند نیاز دارید آیا لازم است دفتر بزرگی برای کسب و کار خود تهیه نمایید؟

درباره‌ مخارجتان به دقت فکر کنید؛ اگر بیش از حد صرف آنها کنید، چاهی حفر می کنید که بیرون آمدن از آن بسیار دشوار خواهد بود.


۳. هزینه‌های جاری بیش از حد


هر روز که از عمر کسب و کار شما می گذرد مخارجتان نیز بالاتر می رود تا جایی که ممکن است از کنترل شما خارج شود.

برای تمامی مخارجتان حتما گزینه های ارزان تر و فرصت هایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد. پس همواره آن ها را در نظر داشته باشید.


۴. هزینه‌های پنهان یا دیده نشده


در هر کسب و کاری یک سری مخارج وجود دارند که احتمالا خود را برای آنها آماده نکرده اید. به این مخارج که در حالت کلی در مخارج معمولتان جایی ندارند هزینه های پنهان نیز گفته می شود.  این هزینه های پنهان ممکن است در یک ماه تمام درآمد شما را ببلعد.

همچنین هزینه هایی مانند بیمه و مالیات نیز می توانند شما را به ورشکستگی سوق دهند. پس باید همیشه مبالغی را برای این موارد در نظر داشته باشید تا غافلگیر نشوید.


۵. رقابت شدید در توسعه کسب و کار


ممکن است مواردی که تاکنون یادآور شدیم را به نحو احسنت و مطلوب در نظر گرفته باشید و مشکلی بابت این مسائل نداشته باشید. اما با رقابتی مواجه شوید که شما را از پای درآورد.

به عنوان مثال ممکن است رقیبتان محصولاتی با کیفیت بهتر و با قیمت مشابه شما عرضه کند. به این ترتیب فروش شما به مشکل خواهد خورد و از دور رقابت خارج خواهید شد.

بنابراین باید راهی برای برتری خود نسبت به رقبایتان داشته باشید. حداقل در یک حوزه کلیدی اعم از قیمت یا کیفیت یا تجربه از آن ها سبقت بگیرید.


۶. کمبود آگاهی بازار


هر چقدر هم که محصول شما باکیفیت و قیمت آن مناسب باشد تا زمانی که تبلیغات و بازاریابی نکنید نمی توانید به سود برسید. تا زمانی که بازار از محصول شما آگاهی نداشته باشد کسب و کار شما سودده نخواهد بود.

بهترین راه حل برای این مشکل، انجام بازاریابی و تبلیغات است. انجام تبلیغات و بازاریابی فرآیندی هزینه بر و زمانبر است، اما اگر با برنامه ریزی درستی انجام شود کاملا ارزش سرمایه گذاری را دارند.


۷. بی ثباتی در توسعه کسب و کار


بی ثباتی در کسب و کار یکی از مهمترین دلایل ورشکستگی در اکثر کسب و کارها به شمار می رود. اگر بیش از حد ناهماهنگ عمل کنید و در کارتان ثبات نداشته باشید در سود دهی کسب و کارتان به مشکل برمیخورید.

به عنوان مثال، مخارجتان ممکن است هر ماه به شدت نوسان داشته باشد، یا تیم فروش‌ ممکن است به طور غیرقابل منتظره و بر اساس متغیرهای فردی عمل کنند.

به محض آن که توانستید این بی ثباتی ها را پیدا کنید،سعی در کاهش آن ها داشته باشید. البته یافتن این بی ثباتی ها امری پیچیده و دشوار است اما یافتن آن می تواند نقش بسیار مهمی در پیشرفت کاری شما داشته باشد.

موارد فوق الذکر تنها برخی از موانع و مشکلاتی هستند که می توانند کسب و کار شما را از سود دهی بازدارند. با صرف کردن زمان برای یافتن این موانع سود دهی قابل توجهی در انتظار کسب و کارتان خواهد بود.


توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار کوچک با چند ایده ساده


پس از اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کردید باید خود را برای توسعه آن آماده کنید. با توسعه کسب و کار خود می توانید به سوددهی قابل توجهی دست پیدا کنید. در ادامه این مطلب چند راه حل طلایی برای توسعه کسب و کار های کوچک به شما ارائه خواهیم داد.

مهمترین نکته ای که در خصوص کسب وکارهای کوچک می توان اشاره کرد این است که زمانی به یک سطح مشخصی می رسند دست از توسعه بر میدارند. در واقع رشد و پیشرفت خود را تنها تا یک سطح مشخص و از پیش تعیین شده ای دیده و زمانی که به آن سطح میرسند آن را متوقف می کنند.

نکته مهمی که برای توسعه کسب و کار های کوچک باید در نظر داشته باشید این است که همواره از ایده های خلاقانه استقبال کرده و آن ها را برای پیشرفت خود به کار ببرید.

علاوه بر ضرورت نوآوری باید موارد دیگری نیز در نظر گرفت که در ادامه به ذکر آنها خواهیم پرداخت.


1. افزایش تاثیرگذاری کمپین های بازاریابی


تمامی کسب و کارهایی که امروزه به یک برند شناخته شده تبدیل شده اند از ابتدا یک کسب و کار کوچک بودند. شما می توانید با بازاریابی اصولی و چه بسا کم هزینه خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید.

به جای اینکه یک دفعه هزینه های گزاف برای تبلیغات داشته باشید سعی کنید با بازاریابی کم هزینه و پیوسته نام خود را بر سر زبان ها انداخته و بازار را به آرامی با برند خود آشنا نمایید.

چه بسا کسانی که با صرف هزینه زیاد به تبلیغات پرداخته اند اما هیچ گاه به یک برند شناخته شده تبدیل نشده اند. به این ترتیب با ایده های خلاقانه برای تبلیغات می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

اگر کمپین های بازاریابی موفق را در طول تاریخ دیده باشید، متوجه خواهید شد که بسیاری از آنها با بودجه های بسیار اندک ساماندهی شده اند.

بنابراین خلاقیت و جلب نظر مشتریان رابطه زیادی با سطح بودجه برندها ندارد. امروزه برندهای کوچک نیز توانایی کسب موفقیت در حوزه بازاریابی با سرمایه گذاری بر روی ایده های کم هزینه اما خلاقانه را خواهند داشت.


2. مشاهده دقیق ترندها


همواره باید این نکته را مد نظر خود قرار دهید که برای حضور مداوم در عرصه رقابت بایستی نگاه دقیقی به ترند های برتر داشته باشید.

از بررسی دقیق این ترندها متوجه خواهید شد که معمولا ترندهای جدید و نوین دارای سبک ها و الگوهای جدیدی در مدیریت کسب و کار هستند.

بنابراین با مشاهده عملکرد برندهای بزرگ و ترندهای مطرح در حوزه تخصصی کاری خود امکان بهبود وضعیت برند خود را خواهید داشت.


3. یادگیری از رقبا موثر در توسعه کسب و کار


زمانی که سخن از رقابت به میان می آید بسیاری از افراد رقبا را در زمره دشمنان خود تصور می کنند. در حالی که امروزه ثابت شده که بسیاری از برندهای بزرگ و رقیب از یکدیگر نکات مختلفی یاد می گیرند.

به هر حال رقبای ما اهداف و برنامه های منحصر به فردی برای جلب نظر مشتریان دارند. نکته مهم در این میان این است که مشتریان ما و آنها یکسان هستند. همین امر امکان یادگیری نکات مختلف از یکدیگر را به شدت افزایش می دهد.

یادگیری از رقبا همیشه به معنای تقلید نکات مثبت آنها نیست. بدون شک رقبای ما نیز دچار اشتباه می شوند، بنابراین یادگیری از اشتباهات آنها باید در دستور کار ما قرار گیرد. این امر ما را به طور رایگان از تجربه های ناموفق رقبا بهره مند می سازد.


4. توجه به نظرات مشتریان موثر در توسعه کسب و کار


توجه داشته باشید که تعامل با مشتریان همواره یکی از نکات مثبت پیشرفت و توسعه کسب و کار ها به شمار می رود.

امروزه بسیاری از مشتریان می توانند در فضای مجازی به بیان نظرات خود با برند مورد نظر خود بپردازند. این امر به بهبود کیفیت و رونق کسب و کار کمک شایانی می کند.

بنابراین همواره سعی کنید راهی برای بیان نظرات مشتریان خود در نظر بگیرید. تعامل با مشتریان به تنهایی می تواند باعث بازاریابی برند شما شود.


5. اهمیت بازاریابی عامل افزایش شهرت برند


افزایش شهرت نیز قطعا منجر به توسعه کسب و کار شما می گردد. یکی از ابزارهای مناسب و مفید در این زمینه بازاریابی و تبلیغات است.

هرچه تیم بازاریابی شما حرفه ای تر باشد شما می توانید موفق تر شوید.

بدون شک افراد ماهر در هر حوزه تمایل دارند تا با برندهای بزرگ کار کنند. بنابراین جلب نظر آن ها برای کسب و کارهای کوچک امری بسیار سخت خواهد بود.

شما می توانید با برگزاری سخنرانی بازاریابی از فارغ التحصیلان دانشگاه های بزرگ استفاده نموده و وضعیت بازاریابی برند خود را بهبود بخشید. این امر می تواند با هزینه کمتری نسبت به استفاده از افراد باتجربه و مشهور انجام شود.


6. سرمایه گذاری بر روی فرمت ویدئو


محتوای بصری همواره تاثیر بسزایی بر روی مخاطب داشته و خواهد داشت. این امر به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده همگانی از فضای مجازی توسط افراد جامعه بسیار موثر خواهد بود.

شاید تا یک دهه قبل کمتر کسی می توانست به صورت آنلاین یک کلیپ کوتاه از محصولات شما را ببیند. اما امروزه به سادگی این امر امکانپذیر شده و همین موجب توسعه کسب و کارهای کوچک می شوید.

به عنوان مثال شما می توانید تمامی آموزش های ما را در پروفایل ثبت بازرگان در آپارات مشاهده نمایید.

بدون تردید تلاش برای توسعه کسب و کار کوچک همراه با دشواری های بسیار زیادی است. توجه به نکات مورد بحث در این مقاله گام مناسبی در راستای شروع فرآیند رشد و توسعه کسب و کار شما خواهد بود.