09120213393 - 09120250912 - 02145518

ثبت برند لباس

5/5 - (2 امتیاز)

ثبت برند لباس

در این مقاله قصد داریم تا درباره ثبت برند لباس و قوانین حاکم بر آن اطلاعات کامل و جامعی را به شما عزیزان ارائه دهیم. در صورتی که در زمینه تولید پوشاک فعالیت می کنید و قصد دارید تا برند خود را به ثبت برسانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نیاز بشر به پوشاک و لباس همواره جزء حیاتی ترین نیازهای وی به شمار می رود. از طرفی درخواست گسترده از سوی جامعه سبب شده تا افراد مشغول فعالیت در زمینه تولید پوشاک بوده و به منظور گسترش فعالیت خود اقدام به ثبت قانونی مجموعه تولیدی خود نمایند.

 

فرم درخواست مشاوره رایگان برای ثبت برند

چنانچه تمایل دارید تا در خصوص ثبت برند مشاوره رایگان دریافت کنید، فرم زیر را تکمیل نموده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   

  مزایای ثبت‌ برند لباس

  ثبت برند لباس مزایایی دارد که هر تولید کننده پوشاکی را ترغیب به انجام آن می نماید. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  ۱- جلوگیری از سوء استفاده افراد از برند لباس تولید شما : از آنجا که رقابت در این بازار پر رونق بسیار بالاست ، لذا افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند باید برای جلوگیری از سوء استفاده از کلاهبرداران و افراد سودجو برای ثبت برند لباس خود اقدام کنند.

  ۲- جلوگیری از سرقت طرح ها و ایده های طراحی پوشاک توسط افراد سودجو

  ۳- افزایش ارزش و منزلت تولیدی شما در میان مشتریان

  ۴- افزایش اعتبار بین المللی با دریافت علامت مخصوص ® بالای برند تجاری پوشاک

  ۵- امکان بازاریابی بین المللی

  مطالعه بیشتر :

  آموزش ثبت برند لباس

  ثبت برند لباس

  ثبت برند لباس چگونه است ؟

  ثبت برند لباس عبارت است از نام، نشانه، علامت، عبارت و یا ترکیبی از این ها که با هدف متمایز کردن کالا و خدمات خود با کالا و خدمات دیگر رقبا به کار گرفته می شود.

  در مبحث طبقه بندی برند گفتیم که هر فردی بخواهد برندی را ثبت کند باید در یکی از طبقات برند بین المللی آن را به ثبت برساند. در ادامه طبقاتی که می توان اقدام به ثبت برند لباس نمود را با جزییات آن ذکر خواهیم کرد و شما می توانید با توجه به محصول موردنظرتان و مجوز فعالیت خود برند خود را در یکی از این طبقات به ثبت برسانید.

   

  طبقات مربوط به ثبت برند پوشاک کدامند؟

  با توجه عناوین مندرج در مجوز فعالیت اعم از جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و غیره، ثبت برند لباس در طبقه ۲۵ امکانپذیر است.

  طبقه ۲۵- ثبت برند پوشاک  :

  طبقه 25 برند مربوط است به ثبت برند پوشاک اعم از لباس ، کفش و کلاه.

   

  مراحل ثبت برند پوشاک :

  1- همواره به یاد داشته باشید که پیش از انجام هرگونه اقدامی باید استعلام بگیرید. زیرا اگر کسی قبل از شما برندی مانند شما و یا شبیه به برند شما در همان طبقه مورد نظر شما ثبت کرده باشید امکان ثبت برند مورد نظر خود را ندارید.

  2- پس از استعلام برند مورد نظر و احراز قابل ثبت بودن آن، بایستی مدارک مورد نیاز را آماده کنید. در ادامه این مطلب به ذکر مدارک لازم برای ثبت برند لباس می پردازیم.

  3- مرحله بعدی ثبت اظهارنامه برند مورد نظر در سامانه اداره علامت است.

  4- پس از تکمیل و ارسال اینترنتی اظهارنامه ثبت برند لباس مورد نظر شما، پرونده در نوبت بررسی کارشناسان (3 کارشناس) و در نهایت رئیس اداره ثبت علامت تجاری قرار می گیرد. چنانچه ثبت برند مورد نظر شما از نظر همگی این افراد بلامانع تشخیص داده شود، این موضوع در سامانه به اطلاع شما خواهد رسید.

  سپس برای تشکیل پرونده فیزیکی برند مورد نظرتان بایستی به اداره مالکیت معنوی مراجعه نموده و اقدام به پرداخت هزینه روزنامه رسمی ثبت علامت و همچنین پرداخت هزینه حق الثبت علامت تجاری نمایید.

  لازم به ذکر است که بایستی بار دیگر، 30 روز پس از انتشار روزنامه رسمی نوبت اول، به منظور پرداخت هزینه نوبت دوم روزنامه رسمی به این اداره رجوع کنید.

  5- در آخر پس از انتشار نوبت دوم روزنامه رسمی باید مجددا برای دریافت گواهی نامه ثبت برند خود به اداره مذکور مراجعه کنید.

   

  مدارک لازم برای ثبت برند لباس :

  باتوجه به اینکه شخصی که قصد ثبت برند لباس دارد شخص حقیقی است یا شخص حقوقی، لذا مدارک لازم برای ثبت برند متفاوت خواهد بود.

  الف) مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقیقی:

  ۱- کپی برابر اصل مدارک هویتی شخص متقاضی ثبت برند لباس

  ۲- کپی برابر اصل کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند

  ۳- کپی برابر اصل مجوز فعالیت

  ۴- ده نمونه از برند در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر

  ب) مدارک لازم برای ثبت برند شخص حقوقی:

  ۱- کپی روزنامه رسمی ثبت شرکت

  ۲- کپی آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

  ۳- کپی برابر مدارک هویتی تمام افراد دارای حق امضا

  ۴- کپی برابر اصل مجوز فعالیت ( جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و … )

  ۵- کپی برابر اصل کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند

  ۶- ده نمونه از برند در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر

  About the Author:

  No Comments

  1. ثبت شرکت آگوست 22, 2020 at 14:20 - Reply

   Visitor Rating: 5 Stars

  Leave A Comment