ثبت شرکت در ارمنستان

در این مقاله قصد داریم تا درباره نحوه ثبت شرکت در ارمنستان و دریافت اقامت ارمنستان با ثبت شرکت بپردازیم. مدارک و قوانین مربوط به ثبت شرکت و معرفی انواع شرکتهای قابل ثبت از جمله اطلاعاتی است که در این مطلب ذکر شده است. پس اگر قصد مهاجرت و یا اقامت ارمنستان از طریق ثبت شرکت دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید کشور ارمنستان در همسایگی کشور ایران قرار دارد و همین مسئله باعث شده تا افراد بیشتری برای ثبت شرکت و اقامت در این کشور اقدام نمایند.

 

انواع شرکت در ارمنستان 

ثبت شرکت در ارمنستان اکثرا به دو صورت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص انجام می شود که در ادامه درباره هریک از آنها به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

الف- ثبت شرکت سهامی خاص در ارمنستان

برای ثبت شرکت سهامی خاص بایستی مدیرعامل شرکت حتما ارمنی باشد. بنابراین کسانی که از ایران قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند این نوع شرکت را برای ثبت انتخاب نمی کنند.

 

ب- ثبت شرکت مسئولیت محدود در ارمنستان

گفتیم که برای ثبت شرکت سهامی خاص حتما باید مدیر عامل شرکت ارمنی باشد. همین موضوع سبب شده تا افراد تمایلی برای ثبت این نوع شرکت نداشته باشند و شرکت مسئولیت محدود را برای ثبت انتخاب نمایند. زیرا شما برای ثبت شرکت مسئولیت محدود محدودیتی نداشته و می توانید بدون اینکه عضو ارمنی در شرکت داشته باشید خود مدیریت شرکت را به عهده بگیرید.

ثبت شرکت در ارمنستان اقامت ارمنستان

مراحل ثبت شرکت در ارمنستان

1- در مرحله اول ترجمه و ثبت اسناد تاسیس، اساسنامه، کپی گذرنامه (ترجمه و تایید شده) مدیر عامل، آماده سازی و امضای اسناد مربوط به تاسیس شرکت، و ارائه تقاضا

2- افتتاح حساب بانکی و حساب سپرده سرمایه ثبت شده، و تایید بانک

3- دریافت تاییدیه سپرده سرمایه ثبت شده

4- دریافت و تکمیل تقاضای ثبت از سازمان ثبت دولتی

5- پرداخت کردن عوارض تمبر برای ثبت

6- تحویل دادن اسناد به ثبت دولتی

7- دریافت کردن گواهی ثبت

8- تحویل دادن اسناد به اداره مالیات محلی

9- دریافت کردن گواهی ثبت مالیاتی

10- تحویل دادن مدارک به صندوق تامین اجتماعی

11- دریافت کردن گواهی ثبت تامین اجتماعی

12- تحویل مدارک به نیروی انتظامی برای دریافت مجوز ساخت مهر

13- دریافت کردن مجوز ساخت مهر از نیروی انتظامی

14- سفارش دادن مهر در شرکت مهرسازی دولتی

15- دریافت مهر شرکت

16- تحویل اسناد به سازمان آمار دولتی

17- دریافت گواهی از سازمان ثبت آمار

18- (آغاز فعالیت) پس از حداقل حدود 21 روز

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ارمنستان :

در هنگام مراجعه به اداره ثبت شركت در این کشور مدارک زير ﻻزم است :

  • درخواست در زمينه ثبت شركت در صورتی كه موسس يك نفر باشد و در صورتيكه موسسين شركت چند نفر باشند صورتجلسه ثبت شركت بايد به امضاي هیات مدیره ( موسسين ) رسيده باشد.
  • اساسنامه شركت كه به امضاي هيئت موسس و يا هر شخص ديگري كه قانون مشخص مي كند، رسيده باشد.
  • رسيد پرداخت عوارض دولتي ( براي ثبت شركت تجاري عوارض دولتي اخذ نمي شود ليكن براي ثبت شركتهاي غير تجاري پرداخت عوارض دولتي ضروري است. در هنگام ثبت شركت 5000 درام بابت ثبت اسم و 1200 بابت ثبت شركت اخذ مي گردد، البته در صورتيكه نياز به ساخت مهر باشد نيز بايد حداقل 1500 درام را براي اينكار مد نظر داشت)
  • مشخصات و مدارك هويتي مدير عامل و يا كفيل موقت وي ( اطﻼعات شخصي ،پاسپورت )
  • درخواست ثبت شركت مي تواند در اداره ثبت توسط يكي از كارمندان و بر اساس اظهارات و مدارك ارائه شده تكميل گردد.
  • مدارك ﻻزم بايد به اداره ثبت شركت ارائه و يا در صورت داشتن امضاي الكترونيكي درسایت www.e-register.am بارگذاری شود.

البته متقاضيان مي توانند با در دست داشتن كارت شناسايي و مدارك فوق الذكر به اداره ثبت مراجعه و با تكميل فرم هاي ويژه نسبت به ثبت شركت اقدام نمايند. اداره ثبت بايد پس از ارائه مدارك و اطﻼعات ﻻزم از طرف متقاضي نهايتا ظرف مدت دو روز نسبت به ثبت شركت اقدام نمايد.

صدور مهر شرکت

پس از اینکه شرکت را ثبت کردید حتما باید به عنوان مدیرعامل شرکت مهری مخصوص به شرکت و مخصوص به خود داشته باشید. برای دریافت مهر شرکت می توانید با ارائه پاسپورت مدیر عامل و سند و اساسنامه شرکت به ثبت رسیده ،مهر مربوط به شرکت خود را خیلی سریع تحویل بگیرید. قیمت ساخت مهر بستگی به کیفیت از بیست دلار تا چهل دلار نوسان دارد.

پس از ثبت شرکت ، شما می توانید برای انجام هر گونه تغییراتی در شرکت با همان ثبت تغییرات شرکت از جمله تغییر نام، آدرس، اعضاء، سهام و موضوع فعالیت اقدام نمایید. این کار از طریق وکالت نامه ای که توسط وکیل در ارمنستان تنظیم می گردد به طور غیر حضوری نیز امکانپذیر است. مدت زمان انجام این کار بستگی به نوع تغییرات دارد و یک الی چهار روز طول می کشد.