ثبت نام اینترنتی لاستیک دولتی


در این مقاله قصد داریم تا نحوه ثبت نام اینترنتی لاستیک دولتی را در سایت ها و فروشگاه های کویرتایر و لاستیک بارز خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. چنانچه قصد خرید لاستیک دولتی داشته اما نمی دانید چه باید کرد با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

از آنجا که با افزایش نرخ دلار سبب افزایش قیمت لاستیک خودرو  و نارضایتی مردم شد دولت در یک اقدامی تصمیم به فروش لاستیک دولتی با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومنی گرفت. به این گونه که برای هر کد ملی سهمیه مشخص در نظر بگیرد.

برای خرید لاستیک دولتی دو راه وجود دارد :

  1. خرید حضوری از نمایندگی های شرکت های تایر سازی داخلی که از این طریق می توانید سالانه دو حلقه لاستیک دولتی بخرید.
  2. خرید اینترنتی از سامانه های فروش آنلاین لاستیک دولتی که هر روز سر ساعت خاصی اقدام به بازگشایی و فروش لاستیک به قیمت دولتی می کنند. در این حالت سهمیه سالانه هر کد ملی چهار حلقه در نظر گرفته شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ظرفیت فروش لاستیک دولتی در سامانه‌های فروش آنلاین در همان دقایق اولیه به اتمام می‌رسد و بهتر است سر ساعت برای خرید مراجعه کنید.

بعد از ثبت سفارش و پرداخت هزینه، لاستیک‌ها بعد از یک هفته به آدرس اعلام شده ارسال خواهد شد.


سهمیه سالانه دو حلقه لاستیک دولتی برای هر خودرو


همانطور که گفتیم چنانچه با خرید حضوری مشکلی ندارید، می‌توانید برای دریافت لاستیک دولتی به نمایندگی شرکت‌های تایر سازی مراجعه کنید. فهرست نمایندگی‌های این شرکت‌ها در سایت آن‌ها قابل مشاهده است.

باید توجه داشته باشید که ممکن است موجودی لاستیک نمایندگی‌ها در طول روز به اتمام برسد، برای همین بهتر است پیش از مراجعه حضوری با نمایندگی مورد نظر تماس بگیرید.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر می‌گوید هر نماینده مستقیم شرکت‌های تایرساز موظفند لاستیک‌ها را به قیمت رسمی یا همان قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بفروشند.

اگر گزارشی از تخلف این شرکت‌ها ارائه شود که نماینده‌ای تایر را گران‌تر از قیمت رسمی عرضه کند، برخورد خواهد شد؛ به این صورت که سهمیه آن شرکت قطع می‌شود.


سایت های فروش آنلاین برای ثبت نام اینترنتی لاستیک دولتی


امکان خرید ثبت نام اینترنتی لاستیک دولتی در دو شرکت تایر سازی کویر و بارز امکان پذیر است. به این منظور می توانید با مراجعه به سامانه فروش این دو شرکت و بارگذاری تصویر مدارک خودرو و کارت ملی صاحب خودرو، امکان خرید سالانه چهار حلقه لاستیک را دارید.

در هنگام خرید پس از انتخاب نوع خودرو، تایرهای سایز اصلی و جایگزین آن نمایش داده می‌شوند. خواهشمند است قبل از انتخاب تایر، از سایز صحیح تایر نصب شده برروی خودروی خود اطمینان حاصل فرمائید.

لازم به ذکر است پس از ثبت سفارش و پرداخت نهائی ویرایش اطلاعات امکان پذیر نبوده و در صورت مشاهده مغایرت اطلاعات ثبت نامی، سفارش شما توسط پشتیبان فروش آنلاین لغو می‌گردد.

در این روش لاستیک با پست به آدرس اعلام شده ارسال خواهد شد و هزینه ارسال به ازای هر حلقه تایر در استان خراسان جنوبی 175.910 ریال و خارج از استان، بدون در نظر گرفتن مسافت 332،307 ریال  می‌باشد.

لازم به ذکر است این هزینه در زمان ثبت سفارش از شما دریافت شده و نیاز به پرداخت وجه در زمان تحویل تایر به مأمور پست نمی‌باشد.

آنطور که در اطلاعات سامانه فروش یکی از این دو شرکت اعلام شده، زمان ثبت نام از ساعت ۹ صبح هر روز آغاز می‌شود. هر روز قرار است بین ۱۰ تا ۱۵ درصد تولیدی این دو شرکت به صورت آنلاین عرضه شود.

از آنجا که سامانه ثبت‌نام هر روز بازگشایی می‌شود، اگر در روز اول موفق به خرید لاستیک دولتی نشدید، نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید روز بعد دوباره شانس خود را امتحان کنید.

تجربه نشان می‌دهد ظرفیت فروش آنلاین لاستیک‌های دولتی در همان دقایق اولیه به پایان می‌رسد و لازم است که سر موقع برای خرید لاستیک اقدام کنید. لاستیک‌ها به مدت ۱۰ دقیقه در سبد خرید شما رزرو خواهند شد تا برای بارگذاری مدارک مهلت داشته باشید.

چنانچه اگر از خرید انصراف دهید، لاستیک انتخاب شده دوباره به ظرفیت فروش برگردانده می‌شود. این لاستیک‌ها با پست به آدرس اعلام شده ارسال می‌شوند و زمان تحویل آن‌ها تا هفت روز کاری بعد از ثبت سفارش اعلام شده است.