چگونه شرکت ثبت کنیم؟

در این مقاله سعی داریم تا یک راهنمای ثبت شرکت برای شما به صورت تصویری ارائه کنیم تا بتوانید کلیه مراحل ثبت شرکتها را به تنهایی در سامانه ثبت شرکتها انجام دهید.

کلیه تقاضاهای مربوط به ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری از طریق درگاه الکترونیکی پذیرفته می شود. متقاضیان ثبت تاسیس و تغییرات شرکتها و موسسات غیر تجاری باید اطلاعات مورد نیاز را بر اساس فرم های موجود در سامانه اداره ثبت شرکتها وارد نموده و پس از پذیرش نهایی از طریق سامانه نسبت به دریافت کد پیگیری پرونده تشکیل شده در سیستم اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پس از پذیرش هر تقاضا توسط سامانه یک کد پیگیری جداگانه اختصاص داده خواهد شد و در تمامی مراحل، نتایج اقدامات از طریق پیام کوتاه با ذکر کد پیگیری به اطلاع متقاضی می رسد.

تمامی آگهی ها و ابلاغیه های رفع نقص یا عدم امکان ثبت که اطلاع متقاضی از آن ضروری است در سامانه بارگذاری و از طریق کد پیگیری اختصاص داده شده به متقاضی قابل رویت خواهد بود.

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری پس از پایان مراحل ثبت تاسیس، نسبت به بررسی نام های پیشنهادی شخصیت حقوقی اقدام می کند. نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش نام به صورت الکترونیکی به متقاضی اعلام می شود. در صورت تایید نام متقاضی اصل مدارک و مستندات لازم را به همراه کد پیگیری از طریق پست به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان محل اقامت قانونی شخصیت حقوقی مورد تقاضا ارسال می نماید.

برای هر یک از شرکتها مراحل ثبت شرکت متفاوت خواهد بود. می توانید برای ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها ، راهنمای ثبت شرکت که به صورت ویدئویی تهیه کردیم را مشاهده نمایید.

مراحل ثبت شرکت

صفر تا صد ثبت شرکت