قطعی برق مراکز مجاز استخراج بیت کوین


به منظور تامین برق مشترکان و کمک به جلوگیری از بروز خاموشی، تصمیم به قطعی برق مراکز مجاز استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها گرفته شد. به این ترتیب مراکز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز شنبه اول خرداد خاموش می‌شوند.

هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمزارز که به صورت مجاز فعالیت می کنند به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد که طبق اعلام مصطفی رجبی مشهدی – سخنگوی صنعت برق- برق این میزان به منظور حفظ تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می شود.

براساس بارهای شناسایی شده و برآوردهای صورت گرفته، در مجموع ۲۰۰۰ مگاوات برق برای استخراج رمز ارز در کشور مصرف می شود.

متاسفانه ۱۲۰۰ مگاوات از این میزان به صورت غیرقانونی مصرف می شود که با هماهنگی های صورت گرفته در حال شناسایی این تعداد هستیم.

مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می شوند، این فعالیت‌ها می تواند باعث سوختن وسایل برقی هموطنان شود یا حتی خاموشی‌هایی را به دنبال داشته باشد. لذا وزارت نیرو به فکر قطعی برق مراکز مجاز استخراج بیت کوین افتاده است.


معرفی مراکز غیر مجاز استخراج بیت کوین


هموطنان به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می رسد، می توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به اطلاع برسانند.

در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز می پردازند، وجود دارد که مردم می توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.

پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمزارز اقدام می کنند، پس از بررسی و تایید صحت گزارش ارائه شده، انجام می شود. ( قطعی برق مراکز مجاز استخراج بیت کوین )

از مشترکان خانگی که از دستگاه ماینر و تجهیزات مربوطه برای استخراج رمز ارز در منزل استفاده می کنند درخواست می کنیم که سریعتر نسبت به خاموش کردن آن اقدام کنند.

در صورت عدم قطع و شناسایی، علاوه بر ضبط تجهیزات تا تعیین تکلیف نهایی، برق منزل این دسته از مشترکان متخلف نیز قطع خواهد شد.

در انتها پیشنهاد می کنیم تا مقاله « چند نکته برای کاهش مصرف برق ماینر » را مطالعه فرمایید.