2/5 - (18 امتیاز)

مجوز گیم نت

 

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص نحوه دریافت مجوز گیم نت اطلاعات جامع و کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. اطلاعاتی مانند مدارک و شرایط لازم برای دریافت این مجوز از نمونه موضوعاتی است که در این مطلب گنجانده شده است.

 

مرجع صدور مجوز گیم نتمشخصات مجوز گیم نت


فرم درخواست مشاوره رایگان برای دریافت مجوز گیم نت

چنانچه تمایل دارید تا در خصوص اخذ مجوز گیم نت مشاوره رایگان دریافت کنید، فرم زیر را تکمیل نموده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  نمودار شماتیک مراحل دریافت مجوز گیم نت (بازی گاه)

  مجوز گیم نت
  مبانی قانونی موکول بودن فعالیت به اخذ مجوز گیم نت
  عنوان قانون/مصوبه شماره قانون/مصوبه تاریخ قانون/مصوبه شماره ماده، بند یا تبصره فایل مرتبط

  قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  381 1366/02/23 ماده 2 دانلود
  فرآیند صدور مجوز
  فایلی وجود ندارد


  شرایط و مدارک لازم برای صدور مجوز


  عنوان مدرک کد مدرک
  کارت ملی (شخص حقیقی) 20000088
  عکس پرسنلی (شخص حقیقی) 20000089
  کارت پایان خدمت یا معافیت دائم(شخص حقیقی) 20000090
  گواهی عدم سوء پیشینه مؤثر کیفری (شخص حقیقی) 20000100

  تبصره 1- زمان تقریبی انجام کلیه فرایندهای فوق در صورت تکمیل بودن مدارک حداکثر  7 روز کاری است و در صورت رد درخواست، به هر دلیل، متقاضی می تواند ظرف مدت 10 روز اعتراض خود را با ذکر دلایل و مستندات به بنیاد اعلام کند. به اعتراض متقاضی ظرف مدت سه روز کاری رسیدگی و نتیجه با تایید مدیرعامل بنیاد به وی از طریق سامانه اعلام می شود.

  تبصره 2- هرگونه تغییر یا فوت و حجر مدیران و صاحبان امضا، مدیرعامل و مدیرمسئول بازی‌گاه، تغییر نشانی محل و یا دامنه بازیگاه باید بلافاصله از طریق سامانه به بنیاد اعلام و مراحل تایید مجدد آن طی شود.

  5-    سایر مقررات دریافت مجوز گیم نت: 

  شرایط مکان فعالیت و تجهیزات بازیگاه به شرح زیر است:

  • مالکیت یا مالکیت منافع متقاضی بر مکان بازی‌گاه با ارائه اسناد مالکیت ملک یا سرقفلی یا اسناد اجاره معتبر؛
  • عدم مغایرت استفاده از مکان مربوط برای فعالیت بازی‌گاه با کاربری ملک مزبور و ضوابط و مقررات شهرداری و شهرسازی و آتش نشانی؛
  • تاییدیه پلیس اماکن عمومی؛
  • تناسب مکان و مساحت با تجهیزات و تعداد کاربران برای فعالیت بازی‌گاه؛
  • امکانات سرمایشی، گرمایشی و تهویه؛
  • تجهیزات و امکانات لازم برای نصب و کاربری بازی رایانه ای؛
  • پیش بینی امکانات لازم برای تفکیک سنی و جنسیتی؛
  • رعایت نکات ایمنی ساختمان ها و اماکن عمومی و وجود امکانات ايمني نظير کپسول اطفاي حريق و سيستم هشدار دهنده)
  • مدت اعتبار مجوز فعالیت بازیگاه یکسال است و تقاضای تمدید آن باید حداکثر یک ماه قبل از انقضای مدت مجوز صادره قبلی برای بنیاد ارسال شود. بنیاد پس از وصول درخواست و با بررسی گزارش عملکرد به همراه مستندات مربوط و گزارش هیئت رسیدگی به تخلفات مربوط به بازیگاه درخصوص تمدید مجوز تصمیم‌گیری می کند.
  • صاحب مجوز فعالیت بازیگاه می تواند شخصا به عنوان مدیر مسئول انجام وظیفه کند یا شخص واجد شرایط دیگری را به عنوان مدیر مسئول (از طریق سامانه برخط) به بنیاد معرفی نماید. فعالیت مدیر مسئول تنها پس از کسب حد نصاب قبولی مدیر مسئول بازی‌گاه در آزمون «اطلاعات تخصصی بازی های رایانه ای و قوانین و مقرّرات مربوط» قانونی می باشد.
  • صاحب مجوز و مدیر مسئول آن ، نمی توانند هم زمان سمت مدیر مسئول در دو یا چند بازیگاه مختلف را برعهده داشته باشند.
  • صاحب مجوز و مدیر مسئول بازی گاه‌ مکلف اند فقط نسخه های بازی رایانه ای دارای رده‌بندی بازی های رایانه ای (ESRA) و پروانه انتشار را که توسط ناشران بازی رایانه‌ای دارای مجوز فعالیت (به شرح ناشرین مجاز معرفی شده روی درگاه اینترنتی بنیاد به نشانی www.ircg.ir) یا در مورد بازی‌های تولید شده در داخل کشور، توسط تولید‌کننده بازی رایانه‌ای دارای مجوز فعالیت مربوط منتشر شده است، را برروی تجهیزات بازی‌گاه تحت مسئولیت خود نصب کنند.
  • به استثنای بازی گاه های موضوع تبصره ذیل این ماده، تعامل اشخاص کمتر از (15) سال با بازی رایانه ای در بازی‌گاه منوط به حضور و احراز هویت و ولایت ولی قانونی آن ها در بازی‌گاه و تکمیل و امضای رضایت نامه کتبی است.

  تبصره- بازی گاه‌هایی که به تشخیص بنیاد تمام بازی های رایانه ای منصوب در آن از نوع بازی رایانه ای پیشانه ای (کنسولی) است و بر روی تمام پیشانه  (کنسول) های مورد استفاده در آن ها صرفا یک یا چند بازی رایانه ای  مشخص و دارای رده اسرا مجاز برای استفاده کودکان و نوجوانان قابل اجرا باشد، از مقررات موضوع این بند مستثنی هستند.

  • فعالیت بازیگاه و همچنین ورود و حضور اشخاصی به جز مدیر مسئول و صاحب مجوز بازی‌گاه و اشخاصی که حضور ایشان برای انجام امور مربوط به بازی‌گاه ضروری است، در غیاب مدیر مسئول بازی‌گاه ممنوع است و چنانچه مدیر مسئول نتواند در بازی‌گاه حاضر شود یا به هر دلیل پس از حضور، بازیگاه را ترک کند، باید از عدم حضور ارباب رجوع و عدم استفاده از بازی رایانه¬ای در بازی‌گاه در مدت غیبت خود، اطمینان یابند. در بازیگاه های بر بستر شبکه صاحب مجوز باید از امنیت فنی بازی رایانه ای اطمینان حاصل کند.
  • صاحب مجوز و مدیر مسئول بازی‌گاه باید پیش از فراهم کردن امکان تعامل با بازی رایانه ای، هویت کاربر را با مطالبه کارت ملی یا اطلاعات آن دریافت کنند و هویت کاربران، نوع و زمان استفاده از بازی رایانه ای را ثبت و نگهداری و در صورت مراجعه و درخواست بنیاد یا والدین یا سایر مراجع قانونی ارائه کنند.
  • صاحب مجوز و مدیر مسئول بازی‌گاه مسئول اجرای مقررات این دستورالعمل و ممانعت از نقض قوانین و مقررات و شئون اخلاقی و اجتماعی توسط مدیران، متصدیان و مراجعه کنندگان در بازی‌گاه تحت مسئولیت خود هستند.
  • فعالیت توأمان بازی‌گاه  با سایر امور فرهنگی و غیر فرهنگی (اعم از کافی نت، کافی شاپ یا غیر از آن) در یک مکان ممنوع است.
  • برگزاری مسابقات در بازی‌گاه‌ها منوط به کسب مجوز جداگانه برگزاری مسابقه و برابر دستورالعمل های بنیاد است.
  • صاحب مجوز و مدیرمسئول بازی‌گاه موظف به نصب اطلاعیه مصوب بنیاد در قالب یک تابلو (با محتوای تذکرات در خصوص عدم ارائه بازی‌های غیر مجاز و ارتباط با مرجع صدور مجوز) در معرض دید عموم  در محل بازی‌گاه است.
  • صاحب مجوز و مدیر مسئول بازی گاه‌ مکلف اند در هنگام فراهم کردن دسترسی کاربران به بازی رایانه ای از تناسب رده سنی اسرای بازی رایانه ای با سن کاربران اطمینان یابند.
  • مجوز فعالیت بازی گاه صرفا پس از بررسي عملكرد و احراز رعايت کامل مقررات مربوط به بازی گاه و عدم تخلف و شكايت، تمدید خواهد شد. مجوز فعالیت بازی گاه‌ که به طور فصلی یا برای یک رویداد خاص یا به هر نحو برای دوره کمتر از یکسال ایجاد می‌شوند، با احراز شرایط مقرر در این دستورالعمل، برای مدت مورد درخواست مجوز صادر خواهد شد.
  • انجام هرگونه شرط بندی، قمار یا هر رفتار دیگری که به هر نحو از انحاء موجب تعهد بازنده یا بازندگان به برنده یا برندگان بازی اعم از تعهد به پرداخت وجه یا تأدیه مال یا انجام کاری شود، در بازی گاه ها و مسابقات بازی های رایانه‌ای، ممنوع است.
  • در موارد سکوت، ابهام، اجمال یا نقص این دستور العمل، قوانین و مقررات عمومی در خصوص فعالیت‌های فرهنگی ملاک عمل است. با متخلفان برابر دستور العمل‌های نظارت و بازرسی و رسیدگی به تخلفات مصوب هیئت مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای و مقررات موضوعه از جمله “قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت های غیر مجاز می نمایند” و بند “ز” فهرست کارگروه (کمیته) تعیین مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور برخورد می‌شود.


  استعلام‌های بین دستگاهی  مجوزهای پیش‌نیاز  ضوابط خاص صدور مجوز  مدت زمان صدور مجوز

  روز کاری
  مدت اعتبار مجوز

  ماه
  هزینه صدور مجوز
  نمونه مجوز صادر شده

  فایلی وجود ندارد
  فرآیند تمدید مجوز گیم نت


  شرایط و مدارک لازم برای تمدید مجوز
  ضوابط خاص تمدید مجوز  مدت زمان تمدید مجوز

  روز
  مدت اعتبار مجوز

  ماه  هزینه تمدید مجوز
  فرآیند اصلاح مجوز گیم نت


  شرایط و مدارک لازم برای اصلاح مجوز
  ضوابط خاص اصلاح مجوز  مدت زمان اصلاح مجوز

  روز
  مدت اعتبار مجوز

  ماه  هزینه اصلاح مجوز
  فرآیند ابطال مجوز گیم نت


  شرایط و مدارک لازم برای ابطال مجوز
  ضوابط خاص ابطال مجوز  مدت زمان ابطال مجوز

  روز
  مدت اعتبار مجوز

  ماه  هزینه ابطال مجوز