محدودیت بایننس در احراز هویت کاربران


پس از اعلام محدودیت بایننس در احراز هویت کاربران، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دچار ریزش ناگهانی شدند. برای اطلاع از این محدودیت تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. به زودی محدودیت های گسترده ای برای کاربران احراز هویت نشده اعمال خواهد کرد.

صرافی ارزهای دیجیتالی بایننس که بزرگ ترین صرافی ارزهای دیجیتالی محسوب می شود در راستای عمل به توصیه های مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم کارگروه اقدام ویژه مالی FATF تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است.

بنا به جدیدترین محدودیت بایننس در احراز هویت کاربران، امکان برداشت رمزارزها و پول های فیات ( به شکل دلار، یورو،…) برای کاربرانی که تا هفته آینده اقدام به احراز هویت نکنند، به طور کامل مسدود کند.

آن طور که در بیانیه بایننس آمده است، آن دسته از کابرانی که اقدام به احراز هویت محدود ( اطلاعات پایه نظیر ایمیل و محل سکونت) کنند از این پس تنها قادر خواهند بود تا حداکثر معادل ۰.۰۶ بیت کوین برداشت داشته باشند.

این رقم پیش از اعلام محدودیت بایننس در احراز هویت کاربران، معادل دو بیت کوین در روز بود. آن دسته از کاربرانی که احراز هویت را به طور کامل انجام دهند، محدودیتی در برداشت روزانه نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که به دلیل تحریم ها، کاربران ایرانی از استفاده از بایننس منع شده اند و نمی توانند احراز هویت کنند.

صرافی بایننس همچنین اعلام کرد کاربرانی که از افتتاح حساب کاربری در بایننس دو ماه و کمتر گذشته باشد حق استفاده از اهرم معاملاتی بیشتر از ۲۰ را نخواهند داشت. حداکثر اهرم مجاز برای کاربران قدیمی تر ۱۲۵ است.

از طرف دیگر به دنبال سختگیری برخی از دولت ها بر روی فعالیت بایننس، مدیر عامل این صرافی- ژایو چنگ پنگ- اعلام کرد این صرافی آماده همکاری با کشورهایی است که در آن ها اجازه فعالیت دارد و در آینده شاهد افتتاح دفاتر نمایندگی بیشتری از این صرافی در نقاط مختلف جهان خواهیم بود.

پنگ همچنین اعلام کرد صرافی بایننس می خواهد به یک نهاد کاملا قانونی تبدیل شود که فعالیت هایش در چارچوب مقررات صورت می گیرد و حتی در صورت لزوم آماده است تا از سمت خود کناره گیری کند تا این کار انجام شود.

برخی از کشورها از جمله انگلیس، ایتالیا، کانادا و ژاپن فعالیت های بایننس را در کشور خود به طور کامل غیرقانونی اعمال کرده یا به شهروندان خود در خصوص استفاده از این پلتفرم هشدار داده اند.