ممنوع شدن فعالیت بایننس در انگلیس


سازمان تنظیم مقررات مالی انگلیس خبر از ممنوع شدن فعالیت بایننس در انگلیس داد.

به این ترتیب، دولت انگلیس از صرافی بایننس خواست تا به فعالیت های خود در این کشور خاتمه دهد.

سازمان تنظیم مقررات مالی انگلیس با صدور دستورالعملی به صرافی بایننس از آن خواسته است تا در سریع ترین زمان ممکن به تمام فعالیت های خود در انگلیس خاتمه دهد.

این نهاد همچنین به مشتریان این صرافی در انگلیس هشدار داده است که کلیه مسئولیت های تداوم استفاده از این پلتفرم بر عهده خودشان خواهد بود.

اگرچه هنوز انگلیس برای انجام فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی قانون خاصی ندارد اما نهادها و موسساتی که این خدمات را ارایه می دهند از جمله صرافی های ارزهای دیجیتالی باید از نهادهای نظارتی مجوز بگیرند.

طبق دستورالعمل این سازمان انگلیسی به صرافی بایننس، این صرافی موظف است پیغامی با مضمون « ممنوع شدن فعالیت بایننس در انگلیس » یا « صرافی بایننس مجاز به انجام فعالیت در انگلیس نیست» را به کاربران انگلیسی نمایش دهد.

صرافی بایننس همچنین مکلف شده است تا اطلاعات مربوط به تراکنش های مشتریان انگلیسی را به نهادهای ناظر گزارش دهد.

هنوز مشخص نیست چرا چنین تصمیمی علیه بایننس گرفته شده اما در بیانیه نهاد انگلیسی آمده است بایننس به طور جدی الزامات قانونی را نادیده گرفته و امنیت مالی کاربران خود را به خطر انداخته است.

صرافی بایننس در ماه های اخیر محبوبیت زیادی بین کاربران انگلیسی یافته و شمار افراد فعال در آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود.

این صرافی قانون مصوب ماه ژانویه که کلیه صرافی های دیجیتالی را مکلف به ثبت نام در سامانه ارزهای دیجیتالی و گزارش دهی های مشکوک به پولشویی می کرد، نادیده گرفته بود.

تاکنون تنها پنج صرافی ارزهای دیجیتالی در انگلیس در این سامانه ثبت نام کرده اند.

انگلیس تنها کشوری نیست که رویکرد سختگیرانه ای را مقابل بایننس اتخاذ کرده است.

نمایندگان مجلس ژاپن نیز پیشتر با صدور اخطاریه ای به این صرافی اعلام کرده بودند فعالیت های آن در این کشور غیرقانونی است.

در آمریکا نیز مقامات وزارت دادگستری و اداره خدمات درآمدی از بایننس خواسته بودند اطلاعات مربوط به تراکنش های مشکوک به پولشویی و فرار مالیاتی را در اختیار آن ها قرار دهند.