به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

آیین نامه واردات خودرو برای جانبازان


در این مقاله قصد داریم تا جزییات آیین نامه واردات خودرو برای جانبازان را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مجلس از ظرفیت کارشناسی بنیاد در قانونگذاری بهره ببرد، گفت: اسامی جانبازان مشمول دریافت واردات خودرو ظرف یک ماه به وزارت صمت اعلام می شود.

محسن بزرگی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح شنبه در نشست با تشکل ایثارگری خانه نور (جانبازان بصیر) درباره آیین نامهواردات خودرو برای جانبازان گفت:

بنیاد شهید ظرف یک ماه پس از ابلاغ آیین نامه واردات خودرو برای جانبازان طبق ماده ۳ ، اسامی جانبازان واجد شرایط دریافت خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می کند و این وزارتخانه هم مکلف است مجوز واردات خودرو را به این عزیزان اختصاص دهد .

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید براینکه مجلس شورای اسلامی از ظرفیت کارشناسی بنیاد شهید و امور ایثارگران در قانونگذاری ویژه قشر ایثارگران بهره ببرد، گفت:

در بررسی آیین نامه واردات خودرو برای جانبازان اتفاقات خوبی رقم خورد و سیاست دولت در بحث واردات خودرو در قالب لایحه اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو به مجلس ارائه و مجلس هم آن را در قالب دو فوریت تصویب کرد.

وی افزود: دولت از منع ورود خودرو به تجویز واردات واردات خودرو برای جانبازان را تغییر داد و دیگر انتقال فناوری و منع ورود خودروی کارکرده در اصلاحیه قید نشده بود. از طرفی دیگر برای جانبازان بالای ۵۰ درصد امتیازات ویژه درنظر گرفته شد.


اختصاص وام ۲۰ هزار یورویی


معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: از جمله این امتیازات اختصاص تسهیلات بیش از ۲۰ هزار یورو برای واردات خودرو برای جانبازان بالای ۵۰ درصد بود که این جانبازان به سه دسته تقسیم شده اند.

وی ادامه داد: ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان هفتاد درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ یا قطع نخاع) تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و برای جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو است.

واردات خودرو برای جانبازان

 


اختصاص سود بازرگانی صفردرصد برای واردات خودرو برای جانبازان


بزرگی امتیاز بعدی را سود بازرگانی صفر درصد عنوان و اظهار کرد: در فرایند تصویب آیین نامه براین باور بودیم این سود را برای جانبازان به ۵۰ درصد یا صفر برسانیم و این پیشنهاد در دولت مطرح شد.

وی اضافه کرد: قرار شد در صحن دولت موضوع بررسی شود که بحمدالله با پیگیری ویژه دکتر قاضی زاده هاشمی ریاست عالیه بنیاد و  نگاه ویژه حضرت آیت الله رئیسی به جامعه ایثارگری، معافیت کامل از سود بازرگانی به تصویب دولت رسید.


ملزم کردن بانک مرکزی به تامین ارز مورد نیاز جانبازان


معاون بنیاد شهید خاطرنشان کرد: سومین موضوع بحث با بانک مرکزی بود که دولت او را مکلف به تامین ارز مورد نیاز جانبازان کرد و این سه امتیاز به جانبازان تعلق گرفت.