به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

وام تعویض تاکسی فرسوده


جزییات وام تعویض تاکسی فرسوده به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعلام شد. برای اطلاع از جزییات دریافت این وام تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

امین رهبر، مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، در مورد جزئیات وام تعویض تاکسی فرسوده با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از منابع داخلی خود چنین تسهیلاتی را فراهم کرده است، افزود:

تاکسیرانان برای دریافت تسهیلات با مراجعه به اداره نوسازی سازمان تاکسیرانی باید نسبت به ثبت نام وام تعویض تاکسی فرسوده اقدام‌ کنند.

متقاضیان این وام متناسب با زمان ثبت نام برای تشکیل و تکمیل پرونده بانکی، به صندوق کارآفرینی امید برای بهره‌مندی از تسهیلات معرفی می‌شوند.


کارمزد و بازپرداخت وام تعویض تاکسی فرسوده چقدر است؟


وام تعویض تاکسی فرسوده به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان و با کارمزد ۸ درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس از ابتدای شهریورماه سال جاری در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که ضامن این تسهیلات نیز یک برگ چک صیادی و سند خودرو می باشد. همچنین بهتر است بدانید که دریافت کنندگان وام تعویض تاکسی فرسوده اجازه فروش خودرو را تا پایان پرداخت اقساط ( ۵ سال) نخواهد داشت.

رهبر با بیان اینکه قرارداد شهرداری تهران با صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی های فرسوده مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: این قرارداد از اول شهریورماه عملیاتی شده و  با این مبلغ می بایست ۱۰ هزار دستگاه تاکسی را در یک سال نوسازی کرد.


آیا خودروساز توان تولید ۱۰ هزار تاکسی در یک سال را دارند؟


مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا خودروساز توان تولید ۱۰ هزار تاکسی در یکسال را دارند؟ افزود:

پاشنه آشیل موضوع همین مسئله است؛ چرا که خودرو ساز باید بتواند با توجه به نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی‌ها را تامین کند.

و ما تقاضا داریم از آنجایی که قرارداد خودروساز از طریق نماینده سازمان شهرداری‌ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری منعقد می شود، خودروساز باید متعهد باشد بر اساس ثبت‌نام های صورت گرفته و تعهدی که ایجاد می شود؛ پیش فاکتور را صادر کند و در زمان بندی مشخص، خودرو را تحویل دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون  ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی از نوع خودروی جایگزین “سمند سورن” تماما به صورت نقدی نوسازی شده است، ادامه داد:

براساس برنامه ریزی های انجام شده می بایست ماهانه حداقل یکهزار پرونده بانکی در صندوق کارآفرینی امید تشکیل دهیم تا متقاضیان بتوانند وام را دریافت کنند.


تنها خودروی دارنده مجوز شماره گذاری برای تاکسی


رهبر در پاسخ به این سوال که نوع خودرو تاکسی نوسازی شده چه خواهد بود؟ گفت: فعلا تنها خودرویی که توانسته مجوز شماره گذاری تاکسی را اخذ کند، “سمند سورن” بوده است.