به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

واکسن کرونای چین


در این مقاله قصد داریم تا شما را از آخرین اخبار در رابطه با واکسن کرونای چین مطلع نماییم. پس چنانچه می خواهید بدانید این واکسن به چه صورت عمل کرده و کی به ایران می رسد با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

یک هفته پیش سفیر چین در ایران گفته بود که هرگاه کار تولید و توزیع واکسن کرونا به اتمام برسد، این واکسن را در اختیار ایران نیز قرار خواهند داد. حال پس از اینکه رسانه‌های چین از موفقیت‌آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر داده‌اند به نظر می‌رسد به زودی واکسن کرونای چین به ایران نیز برسد.

به گزارش گروه خبری وکلای بازرگان، یک هفته پیش سفیر چین در ایران گفته بود که هرگاه کار تولید و توزیع واکسن کرونای چین به اتمام برسد، این واکسن را در اختیار ایران نیز قرار خواهند داد.

چانگ هوا درباره کرونا و همکاری برای مقابله با این پاندومی گفت:

چین با کشورهای حاشیه خلیج فارس (از جمله ایران) در خصوص مبارزه با کووید ۱۹ همکاری فعالانه‌ای دارد و هرگاه که کار تولید و توزیع واکسن به اتمام رسید، واکسن‌ها را به میزان نیاز در اختیار آن ها قرار می دهد.

چین همواره آماده است تا به تمامی کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی در پیشبرد ثبات و امنیت منطقه و ساختن یک «مامن امنیت» ملحق شود.

در همین حال رسانه‌های چین از موفقیت‌آمیز بودن واکسن کرونای چین خبر داده و اعلام کرده‌اند: هیچ‌یک از افرادی که تاکنون واکسن کرونای چین را دریافت و به خارج سفر کرده‌اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

«لیو جینگجن» رئیس شرکت داروسازی سینوفارم چین در مصاحبه مطبوعاتی در پکن گفته است:

تاکنون ۱۰۰ هزار نفر با واکسن مذکور واکسینه شده‌اند که از میان آنان ۵۶ هزار نفر سفرهای خارجی داشته‌اند ولی هیچ کدامشان کرونا نگرفته‌اند و علائم منفی نیز در میان واکسینه شده‌ها مشاهده نشده است.

رئیس شرکت داروسازی و تولید واکسن سینوفارم نیز گفته که از ماه ژوئن، آزمایش‌های کلینیکی مرحله سه سینوفارم در ده‌ها کشور و منطقه از جمله امارات، مصر، بحرین، پرو و ​​مراکش با بیش از ۵۰ هزار داوطلب در جریان بوده است.

لیو افزود: نمونه‌ها و داده‌های علمی اثبات می‌کند که واکسن ساخت این شرکت برای مقابله با کرونا بسیار موثر است.

لیو تصریح کرد: از میان ۱۰۰ نفر از کسانی که در دفتر هواوی در مکزیک کار می‌کردند، ۹۰ نفر واکسینه شده‌اند ولی ۱۰ تن از کسانی که واکسن سینوفارم را نزده بودند، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

«تائو لیناّ» متخصص واکسن در شهر شانگهای واقع در شرق چین نیز در مصاحبه‌ای که روزنامه گلوبال تایمز چین بخش‌هایی از آن را منتشر کرده است، گفت: این واقعیت که هیچ‌یک از کسانی که واکسن زده‌اند، به کرونا آلوده نشده‌اند دلیلی بر تاثیرات مثبت واکسن است.

وی پیش‌بینی کرد که بر اساس داده‌های موجود به نظر احتمال می‌رود که واکسن سینوفارم (Sinopharm) به‌زودی وارد بازار شود.

رئیس شرکت داروسازی و تولید واکسن سینوفارم نیز گفتکه از ماه ژوئن، آزمایش‌های کلینیکی مرحله سه سینوفارم در ده‌ها کشور و منطقه از جمله امارات، مصر، بحرین، پرو و ​​مراکش با بیش از ۵۰ هزار داوطلب در جریان بوده است.

لیو افزود: نمونه‌ها و داده‌های علمی اثبات می‌کند که واکسن ساخت این شرکت برای مقابله با کرونا بسیار موثر است.

به گفته وی، سینوفارم قرار است تا پایان سال جاری میلادی حدود ۱۰۰ میلیون دز واکسن تولید کند و برآورد می‌شود که سال آینده میلادی میزان تولید به یک میلیارد دز برسد که برای مردم چین قابل استفاده خواهد بود.

چین سه واکسن برای استفاده فوری تصویب کرده است. این واکسن‌ها برای گروه‌های درمعرض خطرهای جدی مانند کارکنان بخش‌های پزشکی، دیپلمات‌های اعزامی به کشورهای آسیب دیده و کارمندان اعزامی به خارج از کشور برای اجرای طرح راه ابریشم نوین استفاده شده است.

حال پس از اینکه رسانه‌های چین از موفقیت‌آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر داده‌اند به نظر می‌رسد به زودی واکسن کرونای چین به ایران نیز برسد. این در حالیست که در چند روز اخیر کشف داروی قطعی کرونا در کرمانشاه نیز مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

در همین مورد سخنگوی سازمان غذا و دارو گفته است: اظهارات درمورد ساخت داروی قطعی کرونا از سوی وزارت بهداشت در حال پیگیری و بررسی‌های بیشتر است.