به این نوشته چند امتیاز می دهید؟

چگونه بیت کوین استخراج کنیم ؟


شاید شما هم جزء کسانی باشید که ندانید چگونه بیت کوین استخراج کنیم ؟ برای آشنایی با نحوه استخراج بیت کوین و طریقه به دست آوردن سود بالا از این رمز ارز با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

همان طور که می دانید بیت کوین منبع اصلی تمامی رمز ارزها بوده که تا به امروز مورد بحث ترین و پر جستجوترین سکه موجود در بازار رمز ارزها می باشد.

به همین دلیل افراد زیادی به فکر کسب درآمد و سودآوری از این روش افتاده ولی با نحوه استخراج بیت کوین آشنایی کافی ندارند. به طور کلی در این مقاله قرار است تا به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 1. بهترین سخت افزارها برای استخراج بیت کوین (BTC) چیست ؟
 2. چگونه بهترین استخر استخراج بیت کوین را انتخاب کنیم ؟
 3. نحوه نصب و پیکربندی سخت افزار و نرم افزار چگونه است ؟

لازم به ذکر است که چنانچه نمی خواهید خود را درگیر سخت افزار کنید، استخراج ابری می تواند ساده ترین گزینه برای شما باشد.

برای آگاهی از نحوه استخراج بیت کوین از طریق سودآورترین روش ، ادامه مقاله را بخوانید.

همان طور که می دانید استخراج بیت کوین در ایران نیاز به مجوز دارد که ما در مقاله « مجوز ماینینگ » به طور کامل و جامع به نحوه دریافت آن پرداختیم.

چرا باید بیت کوین استخراج کنیم ؟


پیش از اینکه بدانیم چگونه بیت کوین استخراج کنیم و با نحوه استخراج بیت کوین آشنا شویم باید لزوم این کار را بدانیم. شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح شود که اصلا چرا باید بیت کوین استخراج کنیم؟

پیش از هرچیزی باید بدانید که امروزه سرمایه گذاری های سنتی در حال منسوخ شدن هستند و بهتر است با دنیای تکنولوژی بیشتر آشنا شوید.

شما می توانید استخراج بیت کوین را راهی برای کسب سود یا جایگزینی برای سرمایه گذاری های سنتی بدانید. در هر صورت، استخراج BTC به صورت موفقیت آمیز می تواند امکاناتی برای شما به ارمغان بیاورد.

بر اساس تحقیقات و با توجه به افکار عمومی، به نظر میرسد که با وجود اپلیکیشن های کاربردی آینده خوبی در انتظار این رمز ارز است. علاوه بر این ، اصول بلاکچین Bitcoin به عنوان بستری برای نوآوری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا سطح بالایی از شفافیت و امنیت را فراهم می کند.

تمامی عوامل مذکور نکات کلیدی هستند که قیمت بیت کوین بر اساس آنها انجام می شود. استخراج بیت کوین روشی را برای کسب درآمد ارائه می دهد که سالهاست وجود دارد ، به این معنی که بنیادی محکم و آینده ای روشن دارد.

واضح است که سودآوری استخراج بیت کوین و بازگشت سرمایه شما مانند هر رمزارزی، به ارزش بیت کوین در زمان استخراج بستگی دارد؛ که با توجه به پیش بینی های انجام شده توسط تحلیلگران آینده بسیار خوبی در انتطار این رمز ارز است.

بهترین روش برای استخراج بیت کوین


حال که دانستیم چرا باید بیت کوین استخراج کنیم و در واقع متوجه ارزشمند بودن استخراج بیت کوین شدیم، بهتر است با سخت افزارهای لازم آشنا شویم.

به عبارتی دیگر، برای اینکه بدانید چگونه بیت کوین استخراج کنیم بایستی انواع روشهای استخراج را دانسته و بهترین روش را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.

اکنون که دلایل استخراج بیت کوین را بیان کردیم ، وارد مرحله ای می شویم که بایستی خود را به سخت افزار مجهز کنید.

تنها راه سودآوری در استخراج بیت کوین با سخت افزار تخصصی به نام ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) است؛ ماشین هایی با قدرت محاسباتی و کارایی فوق العاده.

برای افزایش میزان موفقیت و کسب درآمد بیشتر ، توصیه می کنیم به جای استخراج انفرادی برای ماهها و بدون چشم انداز ، به استخر استخراج بیت کوین بپردازید که درآمد مستمری را برای شما فراهم می کند.

در راهنمای گام به گام پیش روی شما، ما استخرهای استخراج خوب و قابل اعتماد بیت کوین را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر اهل فن نیستید و می خواهید به استخراج بپردازید ، گزینه دیگر استخراج ابری است که در این صورت تجهیزات توسط شخص ثالث متعلق و نگهداری می شود. لازم به ذکر است که هزینه برق و نگهداری به عهده شرکت ارائه دهنده خدمات است.


برای شروع استخراج بیت کوین به چه مواردی نیاز دارید؟


پیش از اینکه بدانیم چگونه بیت کوین استخراج کنیم و با نحوه استخراج بیت کوین آشنا شویم، بهتر است بدانیم که برای شروع کار به چه چیزی نیاز داریم.

چنانچه می خواهید به سود خوبی برسید کافی است تا تمام مواردی که ما در این مطلب برای استخراج بیت کوین بیان می کنیم فراهم کنید. مواردی مانند:

 • انتخاب سخت افزار استخراج (بهترین گزینه برای بیت کوین ASIC ها است)
 • ارائه دهنده اینترنت زیرا شما باید ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته به اینترنت متصل باشید. 
 • کار دیگری که باید انجام دهید ایجاد کیف پول بیت کوین است. ( پیشنهاد می کنیم مقاله « بهترین کیف پول بیت کوین » را مطالعه کنید تا بهترین کیف پول برای ذخیره بیت کوین را انتخاب کنید. )
بیت کوین استخراج کنیم

پس به طور خلاصه شما برای استخراج بیت کوین به موارد زیر نیاز دارید:

 • سخت افزار مناسب برای کار – استخراج کننده ASIC
 • اتصال اینترنت با حداقل 1 مگابایت بر ثانیه
 • ترجیحاً ترافیک نامحدود یا حداقل 500 مگابایت در ماه برای هر دستگاه
 • کیف پول بیت کوین برای دریافت سکه های استخراج شده

چه چیز دیگری برای آشنایی با نحوه اسخراج بیت کوین باید در نظر بگیرید؟


دستگاه های ASIC کارآمد که گرمای زیادی تولید می کنند. آنها همچنین مقادیر زیادی برق مصرف می کنند؛ بنابراین قبل از خرید این نوع دستگاه ها ، باید به این موارد نیز فکر کنید:

 • مصرف برق و ظرفیت توزیع برق شما
 • خنک سازی مناسب و جریان هوا
 • سطح صدای زیاد فن ها / سیستم خنک کننده
 • تعمیر و نگهداری منظم تجهیزات

کدام سخت افزار استخراج بیت کوین را بخرید؟


برای اینکه بدانید چگونه بیت کوین استخراج کنیم باید سخت افزار مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما گزینه های مختلف را با شما مرور کرده و در نهایت بهترین گزینه را به شما ارائه داده ایم.

در حال حاضر ، بهترین روش استخراج بیت کوین از طریق سخت افزار اختصاصی است که از تراشه های Application Specified Integrated Circuit (ASIC) استفاده می کند. آنها با یک هدف طراحی شده اند – کار با یک الگوریتم خاص.

در مورد بیت کوین ، ما در مورد SHA-256 صحبت می کنیم. استخراج کنندگان ASIC بالاترین عملکرد را در کنار بیشترین بازده انرژی در بازار ارائه می دهند.

برای شروع ، تمام آنچه شما نیاز دارید ماینر و منبع تغذیه برای آن است (ممکن است لازم باشد PSU را جداگانه سفارش دهید). برای آشنایی با انواع ماینرها پیشنها می کنیم مقاله « انواع ماینر » را مطالعه نمایید.


پارامترهای مهم برای انتخاب ASIC


برای انتخاب ASIC ، پارامترهای مهم زیر را در نظر بگیرید:

 • میزان هش ،
 • میزان مصرف برق
 • و قیمت دستگاه.

شما به دنبال ایجاد تعادل بین قیمت و عملکرد هستید. نگاهی به محبوب ترین ها در جدول زیر بیاندازید اما به خاطر داشته باشید که در دسترس بودن آنها به شرایط فعلی بازار و مکانی که در سراسر جهان قرار دارید بستگی خواهد داشت.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

سخت افزار و نرم افزار / پیکربندی را نصب کنید


پیش از اینکه بدانیم چگونه بیت کوین استخراج کنیم و با نحوه استخراج بیت کوین آشنا شویم، بهتر است با نحوه نصب سخت افزار و نرم افزار و پیکربندی صحیح ماینر ها آشنا شویم.

پیکربندی صحیح ماینر ممکن است کاری ترسناک به نظر برسد اما نگران نباشید. ما در این راهنمای نحوه استخراج بیت کوین ، مهمترین مراحل اتصال سخت افزار شما ، پیکربندی دستگاهها و دستیابی به هدف شما برای استخراج کارآمد را بیان خواهیم کرد.

 ۱- سخت افزار خود را متصل کنید

اجرای ASIC ماینرها بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اتصال کابل هایی است که از PSU (واحد منبع تغذیه) شما به برد های هش و برد کنترل واحد وصل می شوند.

مرحله بعدی اتصال کابل اینترنت است که از روتر شما به پورت LAN ماینر خود وارد می شود. سپس منبع تغذیه را به پریز برق وصل کنید و آماده ادامه کار هستید.

۲- استخر استخراج Bitcoin را انتخاب کنید

اکنون به مرحله ای رسیده اید که توصیه می کنیم استخر استخراج را انتخاب کنید. برخی از استخرهای استخراج Bitcoin که بسیار مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از:

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

۳- آدرس IP سخت افزار استخراج خود را بیابید

برای دسترسی به پیکربندی سخت افزار استخراج خود به آدرس IP آن نیاز دارید. دستگاه Antminer شما به طور پیش فرض برای دریافت آدرس IP از دستگاه DHCP شبکه شما که معمولاً روتر اینترنت / WLAN است ، پیکربندی شده است.

ماموریت بعدی شما کشف این آدرس IP ماینر است. بنابراین ، شما باید به سرور DHCP موجود در روتر خود دسترسی پیدا کنید یا شبکه را اسکن کنید تا آدرس IP دستگاهی به نام Antminer را تأیید کنید.

گزینه دیگر بارگیری نرم افزار گزارش دهی آدرس IP از وب سایت سازنده است. در مثال ما ، دستگاه Antminer آدرس IP 192.168.6.15 را دریافت کرده است.

۴- وارد رابط وب ماینر شوید.

مرورگر خود را باز کرده و آدرس IP دستگاه Antminer را وارد کنید تا به رابط وب مدیریت دسترسی پیدا کنید.

در صفحه ورود ، شناسه کاربری پیش فرض را وارد کنید: root و رمز عبور پیش فرض: root.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

اطلاعات ورود به سیستم می تواند از یک سخت افزار به سخت افزار دیگر متفاوت باشد ، بنابراین دفترچه راهنمای ماینر خود را بررسی کنید تا نام کاربری و رمز عبور مناسب را پیدا کنید.

پس از ورود موفقیت آمیز به سیستم ، روی صفحه Miner Configuration کلیک کنید که می توانید اطلاعات استخر را وارد کنید.

۵- اطلاعات استخر استخراج را وارد کنید

اکیدا توصیه می شود که URL های مختلف استخر را در هر سه فیلد وارد کنید ، بنابراین می توانید از عملکرد failover استفاده کنید – در صورت خرابی یا عدم پاسخگویی ، استخراج کننده شما را به طور خودکار به سمت استخر دیگری هدایت می کند.

همچنین اگر فکر می کنید استخر پایدار است و زمان خرابی ندارد ، می توانید فقط از یک URL استفاده کنید.

در زیر پیکربندی نمونه Antpool آورده شده است:

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

۶- بر روی گزینه ذخیره و اعمال کلیک کنید

نرم افزار ماینر مجدداً راه اندازی می شود و می توانید فعالیت آن را از صفحه وضعیت کنترل کنید.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

برای یک یا دو دقیقه آن را رها کنید؛ اگر سهام قابل قبول و هش ریت واقعی را مشاهده کردید ، یعنی شما در حال استخراج هستید و همه چیز باید به درستی کار کند.


استخراج ابری بیت کوین


استخراج ابری بهترین گزینه برای افرادی است که نمی خواهند خود را درگیر مدیریت سخت افزار ، قبض های برق یا سیستم های تهویه کنند.

برای این کار تنها نیاز یک کیف پول است ، جایی که می توانید سکه های استخراج شده را ذخیره ، ارسال یا دریافت کنید و پول کافی برای پرداخت هزینه قرارداد استخراج ابری را بدست آورید.

قبل از شروع استخراج بیت کوین ، باید اطلاعات زیر را مرور کنید. در ابتدا شما باید یک شرکت ماینینگ را برای عقد قرارداد انتخاب کنید.

چند مرحله برای انتخاب بهترین راه حل که مناسب با نیازهای شماست عبارتند از :

 1. ارائه دهنده معتبر استخراج ابری بیت کوین را انتخاب کنید
 2. الگوریتم استخراج مورد نظر را انتخاب کنید
 3. مقدار توان هش استخراج را انتخاب کنید
 4. مدت قرارداد را انتخاب کنید

در اینجا می توانید لیستی از محبوب ترین ارائه دهندگان استخراج ابری را مشاهده کنید:

چگونه بیت کوین استخراج کنیم

به خاطر داشته باشید که ممکن است هزینه های خدمات و نگهداری غیرقابل پیش بینی ای نیز وجود داشته باشد که باید در محاسبه شما قبل از امضای قرارداد گنجانده شود.