چند نکته برای کاهش مصرف برق ماینر استخراج کننده ارز دیجیتال


در این مقاله قصد داریم تا چند نکته در خصوص کاهش مصرف برق ماینر ها که منجر به کاهش هزینه قبض برق می شود خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. یکی از مسائلی که ماینرها یا همان استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند، هزینه بالای مصرف برق ماینرهاست.

به عبارت دیگر ، کاهش مصرف برق دستگا‌های ماینینگ، به معنی افزایش سود شما از فرآیند استخراج رمز ارز خواهد بود.


1- تأثیر بارکشی متعادل هر فاز در کاهش مصرف برق ماینر


یکی از مواردی که سبب کاهش مصرف برق ماینر می شود ، بارکشی متعادل هر فاز است. در واقع زمانی که می خواهید آیسیک ها رو داخل فارم قرار دهید چون برق سه فاز دارید باید بار (ایسیک) رو به صورت متعادل روی سه تا فاز تقسیم کنید.

به عبارت دیگر ، روی هر فاز تا حد امکان به مقدار مساوی مصرف کننده قرار دهید یعنی سعی کنید از ۳ تا فاز به مقدار یکسان جریان بکشید. به این ترتیب جریمه نیز نخواهید شد.


۲- تأثیر کابل‌کشی و خازن‌گذاری در کاهش مصرف برق ماینر


یکی از مواردی که سبب کاهش مصرف برق ماینر می شود ، خازن گذاری و کابل کشی است. خازن گذاری برای کنترل ولتاژ، متعادل کردن بار خطوط و کنترل توان راکتیو در شبکه‌ها استفاده می شود. نصب جبران ساز‌ باعث جلوگیری از خسارات احتمالی به شبکه‌ و تاسیسات برق خواهد شد.

همچنین نصب خازن سبب آزادسازی ظرفیت خطوط فشار ضعیف و پست‌های ۲۰ کیلو ولت و همچنین باعث جبران سازی توان راکتیو می شود که بخش زیادی از تلفات و افت ولتاژ‌ها رو برطرف خواهد کرد.

در کل زمانی که می خواهید کابل کشی کنید، اگر طول کابل زیاد باشد حتما باید خازن قرار داده تا ظرفیت خط آزاد شود. به عنوان مثال، اگه تا کنون می توانستید تا ۳۰ آمپر بکشید در صورت قراردادن خازن قادر خواهید بود تا ۵۰ آمپر نیز جریان بکشید!


3- تأثیر کولینگ و سرمایش مناسب در کاهش مصرف برق ماینر


یکی از مواردی که سبب کاهش مصرف برق ماینر می شود کولینگ و سرمایش مناسب داخل سوله است. سعی کنید حتما از کولینگ و تهویه مناسب استفاده کنید چون گرمای داخل سوله بر روی ظرفیت جریان کشی کابل ها تاثیر خواهد گذاشت.


4- تأثیر کابل پاور در کاهش مصرف برق ماینر


هیچگاه تاثیر کابل پاور را در کاهش مصرف برق ماینر ها نادیده نگیرید. همواره سعی کنید که بهترین برند کابل پاور را خریداری نمایید؛ کابل‌های بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت موجود در بازار ممکن است سبب ایجاد آتش‌سوزی شده و صدمات جبران‌ناپذیری به سیستم و دستگاه‌های ایسیک وارد کنند.

کابل برق سه پین منبع تغذیه دستگاه‌های ASIC تا جریان ۱۶ آمپر، برای اتصال دستگاه ایسیک ماینینگ و دستگاه‌های دیگر از جمله پرینترها و کامپیوترهای رومیزی و … که نیاز به جریان بالایی دارند، به برق استفاده می‌شود.

برای خرید کابل برق سه پین منبع تغذیه دستگاه‌های ASIC (دستگاه‌های مایننیگ) باید به این نکته توجه داشت که این کابل‌ها باید قابلیت انتقال جریان‌های بالا (وابسته با نوع دستگاه) را داشته باشند. در غیر اینصورت، هنگام کار با دستگاه، کابل آتش خواهد گرفت و ممکن است صدمات جدی و غیر قابل جبران به دستگاه‌ها و یا محیط فارم وارد شود.


نتیجه گیری


در نهایت یک نکته باقی می ماند؛ اینکه یک ترمومتر لیزری خریده و حرارت کابل و اتصالات را مرتب چک نمایید. اگر نقطه ای بیش از حد داغ میشود حتما ایرادش را برطرف کنید. در غیر اینصورت آتش سوزی در انتظارتون خواهد بود!

دقت کنید بیشترین تلفات توی اتصالات است. با خرید قطعات از برندهای معتبر می توانید این گونه تلفات و خسارتهای بعدی رو حذف کنید!