4.3/5 - (80 امتیاز)

ثبت نام کارت مرزنشینی 1403


در این مقاله قصد داریم تا نحوه ثبت نام کارت مرزنشینی 1403 را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم.

همان طور که در مقاله « کارت مرزنشینی » گفتیم قانون‌گذار برای افزایش رفاه مرزنشینان ، مجوز اخذ کارت بازرگانی برای این افراد را صادر نموده است.

این امر نه تنها از ورود کالای قاچاق تا حد زیادی جلوگیری کرده، بلکه منبع درآمدی را برای این افراد در مناطق محروم کشور به وجود آورده است.

این کارت یکی از خدماتی هست که سازمان صنعت و معدن و تجارت برای مرزنشینان کشور در نظر گرفته است.

کارت پیله وری طبق قانون صرفاً جهت اشتغال و درآمدزایی مرزنشینانی که از لحاظ معیشتی در دهک های پایین قرار دارند است و دارندگان این کارت حق وکالت ندارند و باید خود شخص رأساً اقدام به مبادلات مرزی اقدام نمایند.

کالاها توسط تجار وارد کشور و در بازارچه های مرزی دپو می شود، سپس مرزنشینان با در دست داشتن کارت های الکترونیکی به بازارچه ها مراجعه خواهند کرد و کالا را تهیه و در نزدیکترین فروشگاه آن را خواهند فروخت و از سود بازرگانی بهره خواهد برد.

طبق اعلام مراکز پیشخوان دولت، مرزنشینان عزیز در استان‌های زیر می توانند نسبت به دریافت کارت مرزنشینی اقدام نمایند.:

آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، خراسان رضوی،

خراسان شمالی، گلستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، گیلان و مازندران


مراحل ثبت نام کارت مرزنشینی


مرزنشینان محترم جهت ورود به سامانه و ثبت نام کارت مرزنشینی ۱۴۰۲ ، مشاهده آخرین وضعیت درخواست و یا مشاهده پرونده مرزنشینی خود

می بایست پس از ورود به سامانه مرزنشینان با کلیک بر روی لینک ورود به سامانه مرزنشینان ، وارد صفحه سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان مطابق تصویر زیر می گردند.

ثبت نام کارت مرزنشینی ۱۴۰۰

جهت ورود به کارتابل (پرونده) مرزنشینی، مرزنشینان محترم میبایست بر روی لینک ورود مرزنشینان و شرکتهای تعاونی کلیک نمایند.

در صفحه بعدی می بایست کد ملی خود و کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر های مربوطه که مشخص شده است وارد و بر روی کلید جستجو کلیک نمایید.

فرآیند مطابق تصویر زیر می باشد.

ثبت نام کارت مرزنشینی ۱۴۰۰

در صفحه بعد، جهت تایید ورود شخص مرزنشین ، کد تایید 5 رقمی به شماره تلفن همراه مرزنشین که در سامانه ثبت شده است ارسال می شود.

و می بایست توسط مرزنشین در کادر مربوطه وارد شده و سپس کلید تایید را کلیک نماید در صورت صحیح بودن کد تایید وارد شده مرزنشین پرونده شخصی خود را مشاهده می نماید.

نکته : شماره تلفن همراه ای که ، کد تایید برای آن ارسال می شود در بالای صفحه بصورت چشمک زن قایل مشاهده می باشد .

نکته :جهت تغییر شماره همراه ، شخص مرزنشین می بایست با شماره های پشتیبانی سامانه تماس و یا به صورت حضوری به بخشداری محل سکونت خود مراجعه نمایید.

ثبت نام کارت مرزنشینی ۱۴۰۰


خدمات موجود در سامانه مرزنشینان


خدماتی که مرزنشین در پرونده مرزنشینی خود مشاهده و می تواند از این خدمات استفاده نمایید .

خدمات مذکور شامل:

اصلاح آدرس مرزنشین : مرزنشینان محتدرم درصورت تغییر محل سکونت خود می تواند از این خدمت جهت اصلاح اطلاعات محل سکونت در سامانه مرزنشینان اقدام نمایند

مشاهده اطلاعات مرزنشینان : مرزنشینان محترم می توانند آخرین وضعیت پرونده وخدماتی که بر روی کارت آنها فعال می باشد را در این گزینه مشاهده نمایند.

حذف نمودن تحت تکفل : در صورت تغییر افراد تحت تکفل مانند ازدواج و یا فوت ،سرپرستان محترم ، می توانند تغییرات بوجود آمده را در سامانه بوسیله خدمت حذف نمودن تحت تکفل در پرونده مرزنشینی خود نیز اعمال نمایند.

درخواست المثنی : مرزنشینان محترم می توانند در صورت گم کردن و یا خراب شدن کارت الکترونیک مرزنشینی خود از این خدمت استفاده نمایند.

فوت سرپرست : در صورت فوت نمودن سرپرست، افراد تحت تکفل مرزنشین می توانند از این خدمت استفاده نموده و اعلام فوتی سرپرست خود را درسامانه ثبت نمایند .

درصورت تایید شدن درخواست توسط اداره ثبت احوال ، ایراد تحت تکفل سرپرست فوت شده از سامانه بصورت اتوماتیک حذف شده و این افراد می توانند به صورت جداگانه عنوان تحت تکفل مجددا در سامانه ثبت نام نمایند

اضافه نمودن تحت تکفل : درصورت تغییر افراد تحت تکفل مانند ازدواج و یا تولد ،سرپرستان محترم ، می توانند تغییرات بوجود آمده را در سامانه بوسیله خدمت اضافه نمودن تحت تکفل در پرونده مرزنشینی خود نیز اعمال نمایند.

درخواست اصلاح چهره : مرزنشینان محترم می توانند درصورت نیاز نسبت به تغییر تصویر چهره بر روی کارت و پرونده مرزنشینی خود ، از این خدمت استفاده نمایند.

درخواست تمدید و صدور مجدد : مرزنشینان محترم می توانند در صورت اتمام انقضا کارت الکترونیک خود از این خدمت استفاده نموده و نسبت به تمدید کارت خود اقدام نمایند.

خدمت بازارچه مرزی : مرزنشینان محترم می توانند جهت فعال سازی خدمت کولبری بر روی کارت الکترونیک مرزنشینی خود از این گزینه استفاده نمایند.

نکته : راهنمایی نحوه ثبت تمامی خدمات بصورت جداگانه قابل دریافت می باشد با مطالعه آنها می توانید نسبت به ثبت درخواست های مد نظر خود اقدام نماید.