مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان در سال 1400


مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان در سال 1400 آغاز شد. لذا کسانی که دارای مجوز دفتر پیشخوان دولت هستند بایستی برای ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان وارد سامانه معرفی شده در این نوشتار شوند.

مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان در سال 1400 از دیروز ۱۷ فروردین آغاز شده و دفاتر پیشخوان ظرف مدت ۲۰ روز می‌توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری وارد بخش خدمات الکترونیک شده و با انتخاب گزینه نظارت بر خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات وارد بخش

ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی شوند و یا به درگاه ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، مراجعه کنند.

2021/04/25 13:23:26

دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان، می‌توانند در مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان با کد ملی خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوند.

در صورتی که دارنده پروانه، نام کاربری و رمز عبور خود را هنگام ثبت‌نام تغییر داده باشد، باید نام کاربری و رمز عبور جدید را وارد کند.

ارزیابی دفاتر پیشخوان در راستای اجرای بند ۴ مصوبه شماره ۶۶۱۱ ت -۵۵۲۲۹ مورخ ۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۷ هیات محترم وزیران و اجرای فصل پنجم مصوبه شماره ۳ جلسه شماره ۲۸۹ مورخ ۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۷ مرتبط با ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و

بخش عمومی غیر دولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی سامانه ای را طراحی نمود.

این سامانه با هدف مکانیزاسیون کلیه فرآیندهای مرتبط با خدمات در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولت به صورت آنلاین راه اندازی گردیده است.

بنابراین فرآیندهای ثبت خود اظهاری و محاسبه امتیازات و رتبه بندی دفاتر و نمایش آن را پوشش خواهد داد.

از این رو سامانه مورد نظر کلیه تعاملات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولت از زمان ثبت خود اظهاری برای تعیین رتبه دفتر تا تاییدیه نهایی و اختصاص خدمات از طریق رتبه نهایی صورت می گیرد.

مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان دولت در سال 1400

در ضمن یکی از مجموعه عملیات نظارتی سازمان نیز جهت بررسی عملکرد از همین طریق اعمال می شود.

اعلام نتایج مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان


پس از ثبت خود اظهاری توسط دفاتر پیشخوان در بازه زمانی ۲۰ روزه (از ۱۷ فروردین تا ۵ اردیبهشت)، مناطق ۹ گانه رگولاتوری نیز ۱۰ روز فرصت دارند تا اطلاعات ثبت شده در سامانه را بررسی، تکمیل و امتیاز ارزیابی انجمن استانی را برای آنها ثبت کنند.

و در صورت وجود مغایرت در اطلاعات، پرونده الکترونیکی را برای اصلاح اطلاعات با مهلت پنج روزه به دفاتر پیشخوان ارجاع دهند.

پس از اتمام مهلت ۲۰ روزه مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان و اعلام نتایج ارزیابی، ارائه خدمات جدید به دفاتر، بر اساس رتبه‌ای که در این سامانه کسب کرده‌اند، انجام می‌شود.

بر همین اساس ثبت‌نام و خوداظهاری در این سامانه برای تمام دفاتر پیشخوان الزامی است.

لازم به ذکر است که سامانه جامع ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت بر اساس مصوبه ۲۸۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال گذشته راه‌اندازی شد.

در این سامانه فرآیندهای ثبت خوداظهاری، محاسبه امتیازها، رتبه‌بندی دفاتر و نمایش آن به صورت برخط ( آنلاین ) انجام می‌شود.

محاسبه رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات، بر اساس جمع‌بندی معیارهای ارزیابی و پیش‌بینی شده در مصوبه ۲۸۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات انجام می‌شود.

همان طور که در مقاله « ارزیابی دفاتر پیشخوان دولت در سال  ۹۹ » گفتیم ، فضای دفتر، تعداد پرسنل، مکان استقرار دفتر، سابقه فعالیت دارنده پروانه و … برخی از شاخص‌های این ارزیابی است.


شاخص های دارای امتیاز منفی در رتبه بندی دفاتر پیشخوان


  • دریافت وجوه مازاد بر هزینه خدمات ابلاغی از سوی رگولاتوری،
  • جعل یا مخدوش کردن پرونده و مدارک تأمین کنندگان خدمات،
  • تغییر مکان و نشانی دفتر بدون موافقت منطقه رگولاتوری،
  • عدم وجود امکانات لازم برای ارائه خدمات به جانبازان، معلولان و سالمندان و … از جمله تخلفاتی است که در صورت بروز در دفاتر، امتیاز منفی در پی دارد.

دستورالعمل اجرایی سامانه جامع ارزیابی دفاتر پیشخوان دولت با هدف تسریع در اجرای فرآیندهای ارزیابی و رتبه‌بندی تدوین و بر روی پورتال سازمان، در بخش ؛

خدمات الکترونیک –> گزینه نظارت بر خدمات پستی –> ارتباطی و فناوری اطلاعات –>بخش ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی با عنوان –> راهنمای ثبت اطلاعات سامانه بارگذاری شده است.

پس از انجام مرحله دوم ارزیابی دفاتر پیشخوان و اعلام نتایج رتبه‌بندی، دفاتر پیشخوانی که به رتبه دریافتی خود اعتراض دارند و آن

را مغایر با مستندات ارائه شده می‌دانند، می‌توانند ظرف مدت هفت روز، اعتراض خود را به صورت کتبی به منطقه رگولاتوری حوزه فعالیت خود ارسال کنند.

مناطق نیز موظف هستند پس از بررسی مجدد مستندات و جمع‌بندی دوباره، رتبه نهایی را به دفتر پیشخوان اطلاع دهند.