زمان واریز وجه فروش سهام عدالت


کسانی که سهام عدالت خود را فروختند هنوز وجهی دریافت نکردند. خبر خوش اینکه زمان واریز وجه فروش سهام عدالت مشخص شد. همان طور که می دانید سهام عدالت ۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ با دستور مقام معظم رهبری بعد از ۱۵ سال آزادسازی شد.

در مقاله « آزادسازی سهام عدالت » می توانید اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید.

بعد از دستور مقام معظم رهبری بر آزادسازی سهام عدالت، ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت این فرصت را پیدا کردند که روش مدیریت مستقیم و یا غیر مستقیم را انتخاب کنند.

افرادی که روش غیر مستقیم سهامداری را انتخاب کرده اند سهام دار شرکت های سرمایه گذاری استانی می‌شود. در مقاله ای تحت عنوان « خبری خوش برای دارندگان سهام عدالت به روش غیرمستقیم » درباره این موضوع اطلاعات کافی ارائه داده ایم.

افرادی که روش مدیریت مستقیم سهامداری را انتخاب کرده اند، اجازه فروش ۳۰ درصد سهامشان را از طریق بانک‌ها و یا کارگزاری های غیربانکی پیدا کردند.


مشکلی برای فروش تمام سهام عدالت وجود ندارد


حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت، درباره عدم پرداخت پول فروش سهام عدالت افرادی که به بانک‌ها برای فروش مراجعه کرده اند، گفت: اگر همین امروز هم اعلام شود که سهامداران اجازه فروش تمام سهام خود را دارند، سامانه‌های شرکت سپرده گذاری مرکزی قادر به پاسخگویی به تمام درخواست‌هاست.

وی افزود: از زمانی که اجازه فروش سهام عدالت داده شد از ۱۹ میلیون نفری که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند فقط یک میلیون نفر تقاضای فروش سهامشان را در بانک‌ها ثبت کرده اند این نشان می‌دهد سطح آگاهی مردم بسیار بالا است.

وی بیان کرد: آزادسازی سهام عدالت فقط یک امکان و فرصت به افراد است. ارزش سهام یک میلیون و ۷۶ هزار نفری که فروش موفق داشتند حدود ۲ هزار و ۷۳۷ میلیارد تومان بوده که ۲ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان به حساب متقاضیان فروش واریز شده است و مابقی وجه در پروسه واریز قرار دارد.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: از مجموع یک میلیون و ۷۶ هزار نفر متقاضی فروش سهام عدالت فقط پول ۳ هزار نفر به دلیل اینکه شماره شبای حساب بانکی آن‌ها مسدود است و یا راکد بوده، واریز نشده است.

فهیمی افزود: کارگزاری ها و بانک‌ها با افرادی که حساب آن‌ها مشکل دارد تماس می‌گیرند تا مشکل آن‌ها را حل و وجه حاصل از فروش سهامشان را واریز کنند.

وی افزود: از زمانی که سهام فروخته می‌شود ۲ روز طول می‌کشد که پول به دست کارگزار برسد و یک روز هم زمان می‌برد تا وجه از طریق شبا به حساب افراد واریز شود.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت بیان کرد: با توجه به اینکه در زمان فروش سهام عدالت هیچ گونه احراز هویتی انجام نشده است، سهامداران سهام عدالت تنها با یک شماره شبا و شماره تلفن همراه احراز هویت شدند و این اولین بار بود که فرآیند شناسایی مشتری اتفاق افتاده است.

فهیمی افزود: برای اینکه مطمئن شویم سهام به نام فردی است که درخواست فروش را داده نیازمند زمان هستیم و قبل از اطمینان نمی‌توانیم سهام را بفروشیم.


کدام سهام از مجموع سهام عدالت را فروخته ایم؟


وی گفت: کسانی که درخواست فروش یکجای ۳۰ درصد سهامشان را ثبت کرده اند نمی‌دانند نماد کدام شرکت فروخته شده است. اما افرادی که علاقه‌مند هستند تعداد خاصی از سهام و یا نماد خاصی را بفروشند، می‌توانند به کارگزاری ها مراجعه کنند.

فهیمی گفت: در حال حاضر ارزش ۳۰ درصد سهام افرادی که دارایی آن‌ها ۵۲۳ هزار تومان است حدود ۲ و نیم میلیون تومان است و اگر افراد مبالغ کمتر دریافت کرده اند باید به جایی که درخواست خود را ثبت کرده اند، مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که سامانه فروش سهام عدالت به نام سامانه سعدی و آدرس اینترنتی https://saadi24.com/landing/ قابل دسترسی است.